banner115

Sağlık İşleri Müdürlüğü Eyüplülerin Hizmetinde

Sağlık İşleri Müdürlüğü Eyüplülerin Hizmetinde

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın göreve başladığında insana yatırımın önemine dikkat çekmiş ve belediye olarak bu yönde faaliyetlere ağırlık vereceklerini belirtmişti.

Geçen bir yıllık süre içinde Başkan Aydın insana yatırım yapmaya her alanda devam ediyor. Sağlık da bu yatırımlardan biri. Sağlık İşleri Müdürlüğü, Mart ayı boyunca belediye personeli dışında 2 bin 37 muayene gerçekleştirdi.

Sağlık İşleri Müdürlüğü polikliniğinde ayrıca hekimlerce istenen pansuman, enjeksiyon işlemleri, tansiyon takibi, küçük cerrahi girişimler ve reçetesi ile gelen enjeksiyon işlemlerini de gerçekleştiriliyor. Mart ayında da bu yönde toplam 451 hemşirelik hizmeti verildi.

147 kişi labaratuvar hizmetinden yararlanırken, 3 adet Hasta Nakil aracıyla 176 kişinin nakli sağlandı. Evde sağlık hizmetiyle ilgili olarak da 60 kişi ziyaret edilerek tedavileri gerçekleştirildi.

Sağlık İşleri Müdürlüğü, vatandaşları bilinçlendirmek amacıyla da seminerler de gerçekleştiriyor. Aynı zamanda veteriner işleri ile ilgili olarak sokak hayvanlarının rehabilitesi ve tedavileri de yine Eyüp Belediyesi Sağlık İşleri ekipleri tarafından aralıksız olarak sürdürülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118