banner98

Living Lab’dan görme engellilere lego eğitimi

Living Lab’dan görme engellilere lego eğitimi

Pek çoğu hayatında ilk defa lego ile tanışan görme engelli öğrencilere verilen eğitimler Başakşehir Living Lab Merkezi’nde başladı. Eğitimler Haziran’a kadar her cumartesi tek seans halinde 14.30 - 16.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 10 - 16 yaş aralığındaki görme engelli öğrencilerin katıldığı eğitimlere 14 öğrenci katıldı.

 

Lego eğitimleri, Fizik ve Lego Eğitmeni Demet Erim, Matematik ve Robotik Eğitmeni Aytek Uğurşen, Oyun Terapisti Bahar Özgün tarafından veriliyor.

 

Fizik ve Lego Eğitmeni Demet Erim, eğitimlerin içeriğini, “Lego’nun basit Makineler seti ile çalışacağız. Çocuklara dişli çarklar ile el becerileri kazandırmaya çalışacağız. Onları hayatın içine katmak, hazırlamak için böyle bir çalışma yaptık. Bu proje Türkiye’de bu anlamda ilk proje” sözleriyle anlattı.

 

Oyun Terapisti Bahar Özgün ise süreçteki yerini şöyle anlattı: “Benim mesleğim oyun ve oyun terapistliği. Görme engelli çocukların psikolojik ve pedagojik yaklaşımlarını inceleyeceğim. Eğitim sonundaki değerlendirmeleri yazılı hale getirip projelendirmeyi hedefliyoruz. Hem de ilk defa olacağı için çocukların ilerlemesini görmeyi istiyoruz. Anketler uygulamayı düşünüyoruz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118