banner115

Ailelerin zor dönemi: Ergenlik

Ailelerin zor dönemi: Ergenlik

Başakşehir Kent Konseyi ergenlikle ilgili bir seminer düzenledi. Ergenlik problemlerinin, anne ve babalara düşen görevlerin, görmezden gelinen yanlışların anlatıldığı seminerde Aile Danışmanı Psikoterapist Ferhat Aslan katılımcılara önemli bilgiler verdi.

 

Ergenlik dönemi çok zor bir dönem adeta kan kusturan bir dönem” diyen Aile Danışmanı Psikoterapist Ferhat Aslan, “Size biraz abartı gelebilir ama düşündüğünüzde bunları az çok yaşıyorsunuzdur. Çocukları küçük olanlar bunun daha farkın da değiller. Bu problemler ergenlik dönemin de ortaya çıkar. Çocukluk döneminde, erken çocukluk döneminde ve ya 10 yaşına kadar çocuk problemleri buna dahil döneme dahil edilmez.  Sizi çaresiz bıraktıkları dönem ergenlik dönemidir. Bu dönemin görmezden gelemeyeceğimiz kendine ait psikolojik, fizyolojik ve patolojik bir takım sorunları vardır” şeklinde konuştu.

 

Ergenlik döneminin aslında anne babanın verdiğini aldığı bir dönem olduğunu belirten Aslan, ergenliğin her zaman problemli geçmediğini de sözlerine ekleyerek, bu dönemin aile ilişkilerine göre, evdeki atmosfere göre boyut kazanacağını ifade etti.

 

Seminer sonunda Aile Danışmanı Psikoterapist Ferhat Aslan katılımcıların sorularını yanıtladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118