33 yıldır eşiyle inşaatta çalışıyor

33 yıldır eşiyle inşaatta çalışıyor

4 çocuk annesi 53 yaşındaki Yıldız Nacak, kendisine 56 yaşındaki kocası Mehmet Nacak’ın mesleği olan inşaatçılığı seçti. Kadınların çalışma hayatının her alanında yeri olduğunu gösteren Yıldız Nacak, 34 yıl önce, eşi Nacak’ın yanında inşaatlarda çalışmaya başladı. Eşi Mehmet Nacak’ın maddi zorluklar nedeniyle geç saatlere kadar çalışmasından rahatsız olan Yıldız Nacak, eşinin çalıştığı atölyeye giderek eline matkap alıp çalışmak istediğini söyledi. O günden sonra inşaat sektöründe çalışmaya başlayan Yıldız Nacak, eşi Mehmet Nacak’ı hayatın hiçbir alanında yalnız bırakmayarak bütün işlerinde ona destek oldu. Nacak Çifti işçi olarak başladıkları meslek hayatlarına işveren olarak çalışmaya devam ediyor. Panelçit Ferforje Halı Saha çalışması üzerine kurdukları firmanın başında duran çift, çalışma yaptıkları şantiyeleri gezip işçileri kontrol ediyor.

“1982 yılından bu yana eşimle beraber çalışıyoruz”

Eşi Mehmet Nacak’a destek olmak için sürekli olarak onun çalıştığı yere gittiğini dile getiren 53 yaşındaki Yıldız Nacak, “1982 yılında evlendik ve biz evlendiğimiz günden bu yana ufak çapta çalışmalarımızı birlikte yapıyorduk. Eşim geç saatlere kadar çalıştığı için ben ona destek olmak istedim. O bana sürekli olarak ‘gelme evde otur çocuklarına bak’ dedi ama ben yine de sürekli olarak onunla işe gittim. Mehmet Bey ‘Ben burada ne yapabilirim’ diye sordum. Ondan sonra ben atölyeye girdim, tulumları giyip, kasketimi taktım. Nasıl buralarda şimdi dolaşıyorsam onun gibi aldım elime matkabı çalışmaya başladım. O zamanlar herşey insan gücüyle yapılıyordu. Ben eşime yardım etmeye başladım. Eşimde gördü ondan sonra sürekli olarak bana sende gel beraber çalışalım demeye başladı” dedi.

“Hayattaki başarımı eşime borçluyum”

İnsanların hayatta başarılı olabilmesi için bir destekçiye ihtiyacı olduğunu söyleyen Mehmet Nacak, “Bütün iş adamlarının arkasında bir destekçisi olması gerekir. İnsanların bu destekçisi de en yakını olarak genellikle ailesi oluyor. Ben eşimle beraber çalışmaktan oldukça memnunum. Buradan arkadaşlarıma sesleniyorum bütün hepsi eşiyle beraber çalışsın. Eşiyle beraber çalışanların hayatları boyunca çok başarılı olacaklarına inanıyorum. Ben hayatta başarılı olduğuma inanıyorum ve bu başarıyı eşim Yıldız Hanıma borçluyum” ifadelerini kullandı.
“10 yıl daha eşimle beraber inşaatta çalışacağım”
Belirli bir hedefe ulaşana kadar sürekli çalışacaklarını belirten Yıldız Nacak, “Benim bir bayan olarak bir hedefim var. Tabi benim işim değil. Bakın halime bu yağmurda, çamurda çalışıyorum. Benim gibi bir bayan evde oturuyor. Bizim hedefimiz eşimle beraber bu işi bir on yıl daha yapmak. Ondan sonra her emekli gibi onun yaşadığı hayatı ondan sonra yaşayacağız” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER