Bursaspor’a teklif yağıyor

Bursaspor’a teklif yağıyor

Antalya Side beldesinde kamp hazırlıklarını sürdüren Bursaspor’da başkan Recep Bölükbaşı, açıklamalarda bulundu. Yeşil-beyazlıların son durumu, transfer politikaları ve sezon sonu hedefleri hakkında bilgiler veren Bölükbaşı, Ozan Tufan’ın transferi hakkında da son noktayı koydu.

“TÜM KULÜPLERİN GÖRÜŞLERİ ALINDI”
Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, dün gerçekleştirilen Kulüpler Birliği toplantısında konuşulan detayları da aktararak, “Sorunlara çözümle bulmak için güzel bir çalışma yaptık. Yabancı sınırlaması ile ilgili detaylar vardı. Tüm kulüplerin görüşleri alındı. Her kulüp yöneticisi tek tek fikirlerini söyledi. 4 yıllık süre içerisinde bu kuralın devam edeceği, daha sonra ise tekrar görüşülüp devam edip etmeme konusunda görüş birliğine varıldı. Onun dışında takımların hepsinde hemen hemen ekonomik sıkıntı var. Mali konularda konuşuldu” ifadelerini kullandı.

“O PUANLAR OLSAYDI ŞU ANDA LİDER BİZDİK”
İkinci yarı öncesi kamp çalışmaları hakkında da bilgiler veren başkan Bölükbaşı, “3 günden beri buradayım. Hocamla ve futbolcularla geç saatlere kadar oturup konuşuyoruz. Özellikle yabancılarla toplantılar yapıyoruz. Antrenmanı izliyorum hepsi neşe içerisinde, güzel aile ortamı var. İlk yarıyı da biraz eksiklerle beraber istediğimiz yerde tamamladık diyebiliriz. Aslında tamamlamadık ama tecrübesizlikten kaybettiğimiz bir 10 puan vardı. O puanlar olsaydı şu anda lider bizdik. Ama onunla ilgili tekrar mücadelemiz devam edecek. Hedefimiz belli, ilk 5 içerisinde yer almak. Birincilik, ikincilik, dördüncülükte olabilir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

“ZİRVEYE OYNARKEN FUTBOLCU SATILMAZ”
Fenerbahçe ile Bursaspor arasında çözülemeyen Ozan Tufan’ın transfer süreci ile ilgili sorduğumuz soruya ise yeşil-beyazlı kulübün başkanı Recep Bölükbaşı, “Basında yer aldığı kadar öyle şeyler yok. Biz zirveye oynarken futbolcu satılmaz. Özellikle benim ve yönetimimin düşüncesi gelecek Bursaspor’un hazırlanması yönünde. O yüzden biz altyapıya çok önem veriyoruz. Gerçekten Bursaspor’un altyapısı irdelenmesi lazım. Özellikle önce basın. Türkiye liglerinde bizim kadar tesisi yoğun şekilde olan ve altyapıdan futbolcu yetişen bir veya iki tane kulüp olabilir bizim dışımızda. Ben hep altyapıya vurgu yapıyorum. Bundan sonraki çalışmalarımızda da altyapıya önem vereceğiz. Şu anda Türkiye liglerinde de altyapıdan yetişen 6 oyuncumuz var. 12 tane de altyapıdan futbolcu çıkarıp profesyonel yaptık. Bunun 6 tanesi de şu anda Antalya kampında hocamız bu futbolcuları davet etti. İnşallah iyi olacak” dedi.
Sırf Ozan Tufan’a transfer teklifi gelmediğini aktaran Bölükbaşı, “Şener’e de, Volkan’a da, Enes’e de birçok futbolcumuza transfer teklifleri geliyor. Ama direk başkanlarla ya da yöneticilerle konuştuğumuzda söyledikleri rakam var, bizde satmıyoruz diyoruz. Transferler de öyle kapanıyor. Benim söylediğim bir şey var; ben futbolcu satmıyorum diyorum ama değerini bulursa da veririm. Tabii ki ekonomik yönde sıkıntılarımız var diğer kulüpler gibi. Ama bunu futbolcu satarak çözmemiz de zaruri değil. Dediğim gibi değerini bulursa da oturur konuşuruz” açıklamasını yaptı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER