MUSTAFA SARIGÜL CHP DEN İstifa etti.....

"CHP yönetimini rahatlatmak için partimden ayrılıyorum" diyen Sarıgül, "CHP'nin öz evladına başka ilçeleri işaret ediyorlar" cümlesine de yer verdi.

MUSTAFA SARIGÜL CHP DEN İstifa etti.....

 Eski Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, CHP'den istifa ettiği. İstifasını yazılı bir açıklamayla duyuran Sarıgül, "Şişli'den adayım. Yol haritamı vatandaşla belirleyeceğim" ifadesini kullandı.İstifasını yazılı olarak duyuran Sarıgül açıklamasında, "Şişli'den adayım. Yol haritamı vatandaşla belirleyeceğim" ifadesini kullandı.

"CHP yönetimini rahatlatmak için partimden ayrılıyorum" diyen Sarıgül, "CHP'nin öz evladına başka ilçeleri işaret ediyorlar" cümlesine de yer verdi.
Sarıgül'ün açıklaması şöyle:
"Bugün Şişli’ye hizmet vermek için yeniden adayım; karşımda muhatap bulamıyorum. Geçmişi başka partilere dayanan adaylar büyükşehir adayı yapılırken, CHP’nin öz evladına, -doğrudan diyemiyorlar- dolaylı yoldan başka ilçelere işaret ediyorlar. Bu en azından siyasi nezakete uymaz. Bu en azından Şişlililere saygısızlıktır.
Benimle ne hesapları var bilmiyorum
Buna tepkisiz kalamazdım. Küçük kurnazlıklara teslim olamazdım. Bugün bir karar aldım.
Cumhuriyet Halk Partisi’nin daha çok yıpranmaması için ve ya kendi içlerinde ya da benimle ne hesapları olduğunu bilmediğim CHP yönetimini ve Sayın Kılıçdaroğlu’nu rahatlatmak adına yıllarımı verdiğim, içinde olmaktan onur duyduğum ve hep duyacağım Cumhuriyet Halk Partisi’nden üzülerek istifa ediyorum.
Bu kararımın başta Şişli’de yaşayan yurttaşlarım olmak üzere ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.
CHP yönetimine ve Sayın Kılıçdaroğlu’na en kısa sürede tüm Türkiye’deki adayları aynı anda açıklamalarını ve Cumhuriyet Halk Partili seçmenleri daha fazla üzmemelerini öneriyorum.
Siyaseti bırakmıyorum
Akıllara bazı sorular gelebilir. Bazı olası sorulara cevap vererek mektubumu bitirmek isterim. Diyebilirsiniz ki; Sarıgül siyaseti bırakıyor mu? Cevabım net; Hayır! Şişli’ye ve Türkiye’ye vereceğim daha çok hizmetler var.
Diyebilirsiniz ki; Sarıgül başka bir partiye mi geçiyor? Cevabım net; Bu kararı aldığım bugün için hayır. Kendimi bugünden itibaren Şişli’de yaşayan yurttaşlarıma emanet ediyorum. Huzuru onların arasında buluyorum. Onların göstereceği yolda yürüyeceğim.
Diyebilirsiniz ki; Sarıgül Şişlide Başkanlığa aday olacak mı? Cevabım net: Evet! Yarından itibaren çizeceğim yol haritamı Şişlililer ile birlikte belirleyeceğim.Ben çok kararlı ve huzurluyum. Gelişmeler hakkında sizlere sürekli bilgi aktaracağız."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER