banner115

Sağlık Bakanlığı'ndan o habere yalanlama

Sağlık Bakanlığı'ndan o habere yalanlama

Bakanlıktan yapılan açıklamada, haberde adı geçen doktorun, bakanlığa bağlı Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Beyin ve Sinir Cerrahisi Kliniğinde asistan hekimi olarak görev yaptığı, 16 Nisan 2014 tarihinde evinin önünde kimliğini bilmediği kişiler tarafından silahlı saldırıya uğradığı ifade edildi.

Saldırı sonrasında doktorun, "genel durumu iyi ve bilinci açık halde" Dr. Lütfi Kırdar Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesinin Acil Servisinde müşahede altına alındığına yer verilen açıklamada, olayın akabinde adli inceleme makamları tarafından gerekli işlemlerin başlatıldığı belirtildi.

"Doktorumuz, iyileşme sürecini takiben 10 Mart 2015 tarihinde rotasyon ve eğitim amacıyla İstanbul Anadolu Kuzey Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı bir hastanemizde görevine başlamıştır" ifadesinin yer aldığı açıklamada, şöyle denildi:

"Adı geçen doktorumuz ile yapılan görüşmede hiçbir basın mensubunun ve kurumunun kendisiyle görüşme yapmadığı, dolayısıyla haberlerde yer alan ifadelerin kendi beyanı olmadığı ayrıca 'medikal malzemelerin temini' ile ilgili iddialarında tamamen asılsız olduğunu belirtmiştir. Kaynağından teyit edilmediği halde, edilmiş gibi haber sunulması habercilik etiği ile bağdaşmadığı gibi sağlık personeli ve kurumlarına olan güveni de haksız yere zedelemektedir."

Kaynak : AA

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118