Uzman çavuş Uğur İnal'ın cenazesi toprağa verildi

Uzman çavuş Uğur İnal'ın cenazesi toprağa verildi
Diyarbakır'ın Lice ilçesinde, terör örgütü üyesinin heykelinin kaldırılması için yapılan operasyon dönüşünde yaşanan kaza sonucu şehit olan uzman çavuş Uğur İnal'ın cenazesi, Mersin'in Tarsus ilçesinde defnedildi.

Tarsus Devlet Hastanesi morgundan alınan cenaze, törenin düzenleneceği Ulu Cami'ye getirildi.

Tören sırasında şehidin eşi Merve İnal, tabuta sarılarak gözyaşı döktü. İnal'ın 1,5 aylık kızı Hira da amcasının kucağında tabutun başına getirildi. İl Müftüsü Ali Melek'in kıldırdığı cenaze namazının ardından İnal'ın naaşı, Tarsus Şehitliği'nde defnedildi.

Cenazenin toprağa verilmesi sırasında Türk bayrağı açan bir grup, terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

Törene, şehidin ailesi ve yakınları, Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Adana Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Nejat Atilla Demirhan, milletvekilleri, belediye başkanları, bazı kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Lice ilçesine bağlı Yolçatı köyünde bir örgüt üyesine ait heykele el konulması için yapılan operasyona katılan uzman çavuş Uğur İnal (27), ilçe jandarma komutanlığında doldur-boşalt işlemi sırasında yaşanan kaza sonucu yaralanmış, helikopterle getirildiği Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nde müdahaleye rağmen kurtarılamamıştı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER