Sınır ötesindeki Suriyeliler destek bekliyor

Sınır ötesindeki Suriyeliler destek bekliyor
İç savaştan kaçarak Halep'in Azez ilçesinde sınıra yakın bölgede kurulan çadırlarda barınan Suriyeliler, açtıkları Arapça, İngilizce ve Türkçe pankartlarla yardım istedi.

Ülkelerindeki iç savaş nedeniyle evleri yıkılan, akrabalarını kaybeden ve herhangi bir gelirleri olmadığı için Babunnur çadır kentine sığınan Suriyeliler, Türkiye ve dünya Müslümanlarından gelecek yardımları bekliyor.

Sınır bölgesindeki Babüsselam ve Şemmarin köyünde kurulan Babunnur çadır kentinde yaşayan aileler, barındıkları kamplara yardımların azaldığını belirterek, yardım talep etti.

Arapça, İngilizce ve Türkçe yazdıkları ''Bizi unutmayın", "Biz hala buradayız", "Sana ihtiyacım var", "Bize yardım gönderin", "Müslümanlar kardeştir'' pankartlarla taleplerini dile getiren Suriyeliler, özellikle su ve gıda ihtiyaçlarının her geçen gün arttığını kaydettiler.

Bu arada, İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'nın, ''Bizi unuttunuz mu?'' sloganıyla sınır ötesinde yaşayan Suriyeliler için sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla yardım topladığı bildirildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER