SEZAİ KAYNAR İLE YOLA DEVAM

SEZAİ KAYNAR İLE YOLA DEVAM

SEZAİ KAYNAR İLE YOLA DEVAM

 DİYANET -SEN’DE DEĞİŞİM OLMADI

 

SEZAİ KAYNAR İLE YOLA DEVAM

 

Diyanet-Sen İstanbul 1 No'lu Şube 6. Olağan Genel Kurulu  Eyüp Sultan Müftülüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Yapılan seçimler sonucu mevcut şube başkanı Sezai Kaynar güven tazeledi.

Kongreye İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Neslibey Özkan, Kars Şube Başkanı Ebubekir Keleş, davetliler ve delegeler katıldı.

Divan Başkanlığını İstanbul 1 No'lu Şube Başkan Vekili Ömer Cihangir’in yaptığı genel kurulda katılımcılara hitap eden Sezai Kaynar kongrelerini gerçekleştirdikleri Eyüp Sultan Müftülüğü’nün Diyanet-Sen’in Kurucu Genel Başkanı Ahmet Yıldız ile birlikte yola çıkan dava arkadaşlarının ilk tohumları attıkları yer olduğunu hatırlatarak bu tohumların bu gün büyük bir çınara dönüştüğünü söyledi.

 

Kaynar dünyanın ümmetin ,ülkemizin ve din görevlilerinin gündemde olan sıkıntılarına dikkati çekerek “Sendika olarak bu ümmetin ve ülkenin dertlerine bigane kalamayız, bizim boş sloganlarla harcayacak vaktimiz olmamalı, sadece karar alan değil aldığı kararı mutlaka uygulayan bir sendikacılığı hakim kılmalıyız. Başardıklarımızın değil başaramadıklarımızın dikkate alındığını unutmamalı ve dün başaramadığımızı yeni proje plan ve usuller bularak yarın mutlaka başarmalıyız. Yürüdüğümüz yolda karşımıza çıkartılan kayaları delmenin, tüneller açmanın yolunu bulmak için gece gündüz çalışmalıyız.” Dedi.

Kaynar şöyle devam etti: Böylesi gayretimize ilçe başkan ve yönetimlerimizin de ayak uydurması neticesi Mayıs 2016’da 1500 civarında aldığımız üye sayısını bu gün 1900’ lere çıkarmış durumdayız. Emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aynı plan proje ve gayretle 2019 Mayıs’ı gelmeden 2000 üyeyi aşacağımızdan eminim.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER