Okmeydanı’nda maskeli eylemcilere polis müdahalesi

Okmeydanı’nda maskeli eylemcilere polis müdahalesi

Alınan bilgiye göre, YÖK’ün kuruluş yıldönümü nedeniyle yüzleri maskeli yaklaşık 20 kişilik bir grup, Okmeydanı’nda bulunan İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni işgal etmeye çalıştı. Barikat kuran polis, göstericilere biber gazıyla müdahale etti. Yola barikat kurup, trafiğe kapatan göstericiler ise polise molotofkokteyli fırlattı. Okmeydanı’nda gerginlik devam ediyor.

OLAYLARIN ORTASINDA KALAN YAŞLI KADINA POLİS YARDIM ETTİ

Okmeydanı’nda yaşanan olayların ortasında kalan yaşlı bir kadına polis yardım etti. Göstericilerin yola attığı molotofkokteylini ise esnaf söndürdü. YÖK’ün kuruluş yıldönümü nedeniyle Okmeydanı’nda bulunan İTO Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ni işgal etmeye çalışan ve müdahaleyle karşılaşan göstericiler, polise molotofkokteyli ile saldırdı.

Göstericilerin attığı molotofkokteyline müdahale ise esnaftan geldi. Yangın söndürme tüpünü eline alan bir esnaf, göstericilerin yola molotofkokteyli atması üzerine çıkan yangını söndürdü. Olaylar sırasında vatandaşlar da zor anlar yaşadı. Yaşlı bir kadın olayların ortasında kalınca yardımına polis yetişti. Başörtüsünü yüzüne sararak gazın etkisinden kurtulmaya çalışan yaşlı kadına, polis yardım ederek, gideceği yere kadar eşlik etti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER