Odasında ölü bulunan öğretim üyesine veda

Odasında ölü bulunan öğretim üyesine veda

Olay, sabah saatlerinde Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Hastanesi’nde meydana geldi. Hastanenin İç Hastalıkları Anabilim Dalı Nefroloji Bölümü’nde öğretim üyesi olan Yrd.Doç.Dr.Hava Cilan (37)’dan dünden bu yana haber alamayan ailesi durumu hastane yetkilileriyle paylaşırken, mesai arkadaşları çilingir yardımıyla girdikleri odada Hava Cilan’ın cansız bedeniyle karşılaştı. Odada yapılan incelemelerin ardından otopsi yapılmak üzere morga kaldırılan öğretim üyesinin kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için vücudundan bir parça alındığı belirtildi.

Yrd.Doç. Dr. Hava Cilan için Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tören düzenlendi. Törene PAÜ Rektörü Prof.Dr. Hüseyin Bağcı, akademisyenler, Hava Cilan’ın mesai arkadaşları ve öğrenciler katıldı. Hava Cilan’ın bazı arkadaşlarının ağladığı görülürken, PAÜ Rektörü Bağcı’nın da oldukça üzgün olduğu gözlendi. Törende bir konuşma yapan Rektör Bağcı, "Üzüntümüz çok büyük. Cümle kurmakta çok zorlanıyorum. Hocamızın vefatıyla derin bir kedere büründük. Ben kendisine Allah’tan rahmet diliyorum. Yakınlarına başsağlığı diliyorum. Herkesin haklarını helal etmesini istiyorum" dedi.

Konuşmanın ardından bir imam, Hava Cilan için dua okurken, dua sırasında bazı öğrencilerin ağladığı görüldü. Duanın ardından Cilan’ın cenazesi ailesine teslim edilmek üzere morga götürüldü. Cilan’ın İstanbul’da toprağa verileceği kaydedildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER