Meteoroloji müjdeyi verdi

Hafta sonu bahar geri geliyor. Özellikle Marmara’da hafta sonu hava sıcaklığının 20 dereceye kadar çıkması bekleniyor. İşte yurtta hava durumu...  Meteoroloji Genel Müdürlüğü 'nden alınan bilgiye göre, Bursa, Çanakkale, Balıkesir 'de hava bugün ve yar

Meteoroloji müjdeyi verdi

Hafta sonu bahar geri geliyor. Özellikle Marmara’da hafta sonu hava sıcaklığının 20 dereceye kadar çıkması bekleniyor. İşte yurtta hava durumu... 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 'nden alınan bilgiye göre, Bursa, Çanakkale, Balıkesir 'de hava bugün ve yarın, gök gürültülü sağanak yağış şeklinde geçecek. Bölgede bugün hava sıcaklıkları 9-11 derece arasında olacak.

Bölgede, yarından itibaren yükselecek hava sıcaklıkları, yağışlı havanın etkisini kaybedeceği, güneşin yüzünü göstereceği hafta sonunda 28 dereceye kadar çıkacak. Balıkesir 'de pazar günü hava sıcaklığının 28 dereceye ulaşması, Bursa 'da 25, Çanakkale 'de 23, Yalova 'da 24 dereceye çıkması bekleniyor.

Dün itibari ile başlayan ve etkisini sürdüren yağışlar hafta sonu yerini sıcak havaya bırakacak.

Bugün özellikle batı bölgelerde gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Güney Marmara’da hafta sonu hava sıcaklığının 28 dereceye kadar çıkması bekleniyor.

Bölgede, yarından itibaren yükselecek hava sıcaklıkları, yağışlı havanın etkisini kaybedeceği, güneşin yüzünü göstereceği hafta sonunda 28 dereceye kadar çıkacak.

Balıkesir’de pazar günü hava sıcaklığının 28 dereceye ulaşması, Bursa’da 25, Çanakkale’de 23, Yalova’da 24 dereceye çıkması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Balıkesir Radarından alınan son verilere göre; Balıkesir'in Susurluk, Kepsut, Bigadiç, Akhisar ve Sındırgı ilçelerinde devam eden yağışların kuvvetli olması beklendiğinden oluşabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını vb.) ilgililerin ve vatandaşlrın dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, bölgenin güney ve doğusunun akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Çok bulutlu, bölge genelinin akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, sabah saatlerinde Doğu Akdeniz ve Göller Yöresi ile öğleden sonra bölge genelinin sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde bölgenin batısı, Muş ve Bitlis çevreleri ile gece saatlerinde hafif olmak üzere Erzurum, Tunceli, Bingöl ve Muş çevrelnin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden sonra Kilis, Gaziantep, Adıyaman, Batman ve Diyarbakır çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER