Madenci Annesi: Yavrum Nasıl Girecek Bu Mezara

Madenci Annesi: Yavrum Nasıl Girecek Bu Mezara

Karaman'ın Ermenek ilçesi Pamuklu köyü yakınlarındaki maden ocağında meydana gelen kazada hayatını kaybeden madenciler Kerim Haznedar ve İsa Gözbaşı'nın cenazeleri toprağa verildi.

CENAZEYE BAKANLAR DA KATILDI

Kimlikleri DNA testi sonrası tespit edilen ve Aşağı Çağlar köyünde oturan madenciler Kerim Haznedar ve İsa Gözbaşı'nın cenaze namazları öğle namazına müteakip mezarlıkta hazırlanan alanda kılındı. Cenaze namazına Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, askeri ve mülki erkan, madencilerin yakınları ile vatandaşlar katıldı. Bakanlar Yıldız ve Elvan, madenci yakınlarına sarılarak başsağlığı diledi.

ANNENİN SÖZLERİ YÜREK DAĞLADI

Cenaze namazının ardından Türk bayrağına sarılı tabutlar mezarların başına getirildi. Bu sırada halasına evlatlık verildiği için soyadı farklı olan İsa Gözbaşı'nın öz annesi Hatice Tuncer mezara girerek, İşçilerin bayrağa sarılı tabutları cenaze aracından indirilip omuzlarda getirildiği sırada İsa Gözbaşı'nın öz annesi Hatice Tuncer, koşarak açılan mezara girdi. Hatice Tuncer, "Yavrum, nasıl girecek buraya? Ne olur onu gömmeyin beni gömün buraya" diye ağladı. Yakınları, Hatice Tuncer'i güçlükle mezarın içinden çıkartıp sakinleştirdi. Ağıtlar yakan anne, yakınları tarafından güçlükle mezardan çıkarılarak uzaklaştırıldı. Cenazelerin defni sırasında fenalık geçiren madenci yakınlarına, sağlık görevlileri müdahale etti.

 

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER