Kim bu adam!

Kim bu adam!
Bu gizemli yüzün kim olduğunu bulmak için kurulan bir internet sitesi bile var. Nedenine gelirsek...New York'ta görev yapan bir psikiyatrist 2006 yılında kadın hastalarından birinin, rüyasında sürekli hiç tanımadığı bir adamın yüzünü gördüğünü söyler. Bunun üzerine doktor, hastasından adamın yüzünü çizmesini ister.
Ve ortaya "bu adam" çıkar...Psikiyatrist çizimi masasında bırakır. Ertesi gün terapiye gelen hastalarından biri "ben bu adamı tanıyorum" deyince olay alacakaranlık kuşağına dönmeye başlar. Bu hasta da, tıpkı çizimi yapan kadın gibi -ki iki hasta birbirini tanımamaktadır- rüyasında sürekli "bu adam"ı gördüğünü ama onu tanımadığını söyler.Bunun üzerine doktor, meslektaşlarına çizimi anlatır ve hastalarına göstermesini ister. 4 kişi daha, hiç tanımadığı "bu adam"ı sürekli rüyasında gördüğünü söyler. 
(Küba'da "Bu Adam ilanı)O günden bu yana "bu adam" olarak anılan suratı rüyasında gördüğünü iddia edenlerin sayısı 2 bini aştı. Ve bu sayı dünyanın dört bir yanındaki psikiyatri kliniklerinden bildirilen vakalardan oluşuyor. 
(Rusya'da "Bu Adam" ilanı)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER