banner115

Kayseri'de Başından Vurulan 3 Aylık Hamile Kadın Öldü

Kayseri'de Başından Vurulan 3 Aylık Hamile Kadın Öldü

Kayseri'de Merkez Melikgazi İlçesi 19 Mayıs Mahallesi 19 Mayıs Parkı'nda erkek arkadaşı 24 yaşındaki Mahmut Gülmez'in tabancayla başından vurarak yaraladığı ve hamile olduğu ortaya çıkan 17 yaşındaki Tuğba Garan, tedavi gördüğü hastanede öldü.

Gülmez çıkarıldığı mahkemedeki ifadesinde, "Çevremdekiler Tuğba'nın başka erkeklerle de birlikte olduğunu, beni aldattığını anlattı. Sevgilim bana hamile olduğunu söyleyince kafam karıştı. Çocuğun benden olup olmadığını düşündüm. Bu şüphe üzerine onu ve kendimi öldürmeyi kafama koydum." dedi.

İNTİHAR ETMEK İSTEDİ

Merkez Melikgazi İlçesi 19 Mayıs Mahallesi 19 Mayıs Parkı'nda dün Mahmut Gülmez, tartıştığı kız arkadaşı Tuğba Garan'ı tabancayla başından vurarak yaraladıktan sonra intihar girişiminde bulunurken yakalandı.

3 AYLIK HAMİLE OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Ambulansla götürüldüğü Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedaviye genç kadın, yoğun bakım servisinde gece yarısı kurtarılamadı. Tuğba Garan'ın cesedi, otopsi yapılmak üzere hastane morguna konuldu. Tuğba Garan'ın otopsisinde 3 aylık hamile olduğu belirtildi.

"ÇOCUK BENDEN DEĞİL DİYE VURDUM"

'Kasten öldürme' suçundan mahkemeye çıkarılacak Mahmut Gülmez, polise verdiği ifade de şunları anlattı:

"Çevremdekiler Tuğba'nın başka erkeklerle de birlikte olduğunu, beni aldattığını anlattı. Sevgilim bana hamile olduğunu söyleyince kafam karıştı. Çocuğun benden olup olmadığını düşündüm. Bu şüphe üzerine onu ve kendimi öldürmeyi kafama koydum. Tabancamda iki mermi vardı. Birini Tuğba'ya ötekini kendime sakladım. Konuşmak istediğimi söyledim ve sevgilim evden 'Markete gidiyorum' diyerek çıktı. Ben de aynı semtte bir fırında çalışıyorum. Parkta buluştuk. Bu konuyla ilgili tartıştıktan sonra ilk el ateş ettiğimde mermiyi ona isabet ettiremedim. Onun için ikinci mermiyide Tuğba'ya kullandım. Mermim kalmayınca intihar etmek için bir apartmanın 8'inci katına çıktım. Ancak, polisler beni ikna etti. Ben de ölmeliydim."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118