banner115

Kadir Topbaş’tan mesaj var

Kadir Topbaş’tan mesaj var

İstanbullular için bir mesaj yayımlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hemşehrilerine şöyle seslendi;

 

"Sevgili İstanbullular,

 

Her ay hayatınızı kolaylaştıracak ve aynı zamanda hemşehrilik ilişkisiyle aşığı olduğumuz bu kenti daha yaşanılır ve çağdaş düzeye çıkaran yeni hizmetlerimizle sizlerin karşısına çıkmaktan onur ve mutluluk duyuyorum.”

 

Topbaş açıklamasında sözünü ettiği hizmetleri şöyle sıraladı;

 

“İstanbul'u ve İstanbulluları bir kez daha lalesiyle buluşturuyoruz. Bu yıl onuncusunu düzenlediğimiz İstanbul Lale Festivali kapsamında Emirgan Korusu ve Göztepe 60. Yıl Parkı'nda çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapacağız. Bu bahar da İstanbul'un dört bir köşesinde milyonlarca lale açacak.

 

UNESCO'nun kuruluşunun 70. yılı ve İstanbul'un organizasyona katılımının 30. yılı dolayısıyla Fransa'da düzenlenen kutlamalara katıldık. Dünya Mirası Komitesi'nin 40'ncı toplantısına İstanbul'un ev sahipliği yapması talebini UNESCO'ya ilettik.

 

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak gittiğimiz Tatsaristan'da bazı temaslarda bulunduk. Tataristan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov tarafından şahsıma Devlet Madalyası takdim edildi."

 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118