İran'dan sert 'özür' yorumu

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı General Mesud Cezayiri, Tel Aviv'in Ankara'dan özür dilemesini değerlendirirken, Cezayiri bu adımın, "ABD, İsrail ve Türkiye tarafından bölgedeki Siyonist rejim (İsrail) karşıtı direnişe zarar vermeyi amaçlayan yeni bir

İran'dan sert 'özür' yorumu

İran Genelkurmay Başkan Yardımcısı General Mesud Cezayiri, Tel Aviv'in Ankara'dan özür dilemesini değerlendirirken, Cezayiri bu adımın, "ABD, İsrail ve Türkiye tarafından bölgedeki Siyonist rejim (İsrail) karşıtı direnişe zarar vermeyi amaçlayan yeni bir oyun" olduğunu öne sürdü.

Sepah haber ajansına konuşan İranlı komutan Cezayiri, "Küresel küstahlığın dünyadaki önde gelen temsilcisi (ABD), Müslüman aleminde İran'ın yerine koyacak bir ülke arıyor. İslam aleminin seçkinleri uyanık ve bilinçli olmalı, Amerika ile müttefiklerinin kamu bilincini zayıflatmasına izin vermemeli" dedi.

"TÜRKİYE, AMERİKAN MAŞASI"

Türkiye'yi "Amerikan maşası" diye niteleyen Cezayiri, bir "Amerikan İslam'ı" yaratılmaya çalışıldığını savundu. Cezayiri Mavi Marmara'ya düzenlenen operasyonun Türkiye'ye bölgede farklı bir konum kazandırdığını da hatırlattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER