banner115

İBB ile raflarınızda yeni kitaplara yer açın

İBB ile raflarınızda yeni kitaplara yer açın

Hayata geçirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan İstanbul Büyükşehir Belediyesi, kitap toplama kampanyalarına da devam ediyor. İBB Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü tarafından BELNET şubelerinde düzenlenen kitap toplama kampanyası kapsamında elde edilen kitaplar Van, Batman ve Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesinde eğitim gören öğrencilere ulaştırıldı.

 

68 şubede kitap toplama kampanyası

 

68 şubesinde yaklaşık 165 bin kullanıcıya hizmet veren BELNET, temiz ve güvenli internet hizmetinin dışında sosyal sorumluluk projelerini yürütmeyi de devam ediyor. Çeşitli dönemlerde kitap kampanyaları düzenleyerek ihtiyaç sahibi okullara ve öğrencilere ulaştıran İBB Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Müdürlüğü, BELNET kullanıcılarının ve şubelerin bulunduğu çevre halkının kitaplarını toplamayı sürdürüyor.

 

Kitaplar Batman, Van ve Şanlıurfa’ya gönderildi

 

Kampanya kapsamında toplanan kitaplar Batman Sason Kayadüzü Ortaokulu, Van Erciş Atatürk Ortaokulu ve Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesindeki Aşağıdurmuş İlk ve Ortaokulu’nda eğitim gören öğrencilere ulaştırıldı. Kitapları aldıktan sonra mutlulukları yüzlerinden okunan ve desteklerinden dolayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür eden öğrencilere defter, silgi, cetvel, kurşun kalem vb. ürünlerden oluşan kırtasiye malzemeleri de gönderildi.

 

Daha çok kitap için süre sınırlaması yok

 

Kampanya kapsamında yüzlerce kitap BELNET şubelerinde bir araya getirildi. Kitaplar önce konu ve türüne göre ayrıldı. Daha sonra da yeni sahiplerine ulaştırılmak üzere paketlendi. Bugüne kadar 15 binin üzerinde kitabın ihtiyaç sahibi okul ve öğrencilere ulaştırılmasını sağlayan İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü, BELNET şubeleri aracılığı ile roman, hikaye, ansiklopedi, sınavlara hazırlık için yaprak test gibi kitap ve kitapçıkları üyelerinden toplayarak Türkiye’nin dört bir yanına göndermeye devam edecek. Süresiz kitap toplama kampanyaları kapsamında ihtiyaç sahibi öğrenciler için evlerindeki kitapları vermek isteyen vatandaşlarımız BELNET şubelerimize gelerek ellerindeki kitapları teslim edebilirler. BELNET şubeleri ile ilgili de www.belnet.com.tr adresinden bilgi alınabilir. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118