Gazze'de ölenlerin sayısı 2069'a yükseldi

Gazze'de ölenlerin sayısı 2069'a yükseldi

İsrail'in, ateşkesin bozulmasının ardından Gazze'ye düzenlediği hava saldırılarında hayatını kaybedenlerin sayısının 2 bin 69'a yükseldiği bildirildi.

Gazze'de görevini fiili olarak sürdüren Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra, AA muhabirine yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze'nin doğusuna düzenlediği bombardımanda, Rifi ailesinin evinin hedef alındığını belirtti. 

 Kudra saldırıda, aile fertlerinden Ömer Nasr (7), Abdullah Tarık (8) ve Muhammed Ziyad (11) ile Nasr er-Rifi'nin (35) hayatını kaybettiğini aktardı.

Mezarlığa hava saldırısı

Gazze'de görevini fiili olarak sürdüren Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Dr. Eşref el-Kudra, savaş uçaklarının, mezarlıkta yakınını defneden bir topluluğu hedef aldığını belirtti.

Saldırıda hayatını kaybeden Muhammed ve Rami Ebu Nehal, Heysem Tafış ile Abd Şuveyh isimli kişilerin naaşlarının Şifa Hastanesi'ne getirildiğini aktaran Kudra, 7 Temmuz'dan bu yana düzenlenen saldırılarda 2 bin 69 kişinin öldürüldüğünü, 10 bin 254 kişinin yaralandığını söyledi. 

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, sabah saatlerinde, İsrail'in saldırısında 3 komutanının öldürüldüğünü duyurmuştu.

İsrail, yıllardır abluka altında tuttuğu Gazze'ye, 7 Temmuz'da havadan ve denizden, 17 Temmuz'da ise karadan saldırıya geçmişti. Bir ayı aşkın süren saldırılardan sonra Mısır'da gerçekleştirilen müzakerelerde kalıcı ateşkes sağlanamamış, roket atıldığı iddiasıyla İsrail ordusu önceki gün yeniden Gazze'yi bombalamaya başlamıştı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER