banner98

Başkan Çelebi'den Başkan Kaya'ya büyük övgü!

Başkan Çelebi'den Başkan Kaya'ya büyük övgü!

Başkan Çelebi'den Başkan Kaya'ya büyük övgü!
Geçtiğimiz günlerde Anavatan Partisi İstanbul İl Başkanlığı'na atanan Eyüp'ün tanınmış siyasilerinden Faik Kaya, Fındıkzade Kaya Oteli'nde bir iftar düzenledi. ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi konuşmasına, " Faik Başkan 1 hafta 10 günlük bir başkanken, bu sıcak ortamı hazırladığı için kendisine çok teşekkür ediyorum " diyerek başladı.
İftar Programına ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi başta olmak üzere partinin üst düzey yöneticileri ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. 
Oruçların açılması ve iftar yemeğinin ardından konuşmalara geçildi. İlk konuşmayı iftar programını düzenleyen ANAP İstanbul İl Başkanı Faik Kaya yaptı. Başkan Kaya konuşmasında, başta Genel Başkanı Çelebi olmak üzere tüm katılımcılara hoşgeldiniz diyerek, geldikleri için de teşekkürlerini sundu. Başkan Kaya konuşmasında, " 6 aylık yol haritası belirledik, öncelikle ilçe başkanlıklarımızı tamamlmayacağız" dedi.
Başkan Kaya'nın ardından mikrafona gelen Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter Harun Çakır'da kısa bir konuşma yaptı.
Çakır'ın ardından mikrafona gelen ANAP Genel Başkanı İbrahim Çelebi konuşmasına, geceyi düzenleyen İstanbul İl Başkanı Faik Kaya'ya teşekkür ederek başladı. Başkan Çelebi, " Faik Başkan 1 hafta 10 günlük bir başkanken bu sıcak ortamı hazırladığı için kendisine teşekkür ediyorum " dedi ve ANAP'ın kuruluş sürecini anlattı. Konuşmasında sık sık Ak Parti'yi eleştiren Başkan Çelebi, " Cumhurbaşkanımız Özal'ın şehit edilmesinin ardından tüzüğümüzden herşeyimize kadar ANAP'ı taklit eden AKP 15 yıldır iktidarda.  Atatürk'ün ve Özal'ın gösterdiği batı hedefinde 2005 yılına kadar giden AKP sonra yönünü değiştirdi. Tek başına iktidar deniyor ama FETÖ'yle işbirliği yapmışlardı. Bunlar FETÖ'ye ne istedilerse verdiler. Suriye politikasına 30 milyar dolar para gitti. Bu paralar ne Bilal'in ne başkasının. Bizim paralarımız gitti" diyerek Ak Parti'nin politikalarını eleştirdi. 
Başkanlık sistemini de eleştiren Başkan Çelebi, " Bu kadar güç bir kişiye verilemez. Bu güç bir kişiyi bozar, altından kalkamaz. Bizim iki önderimiz var. Biri Hz. Muhammet, diğeri Mustafa Kemal Atatürk. Kuran-ı Kerim'i Türkçe okuyun, Nutuk'u okuyun, Atatürk'ün gençliğe hitabesini okuyun. Bütün Çözüm burada" diyerek sözlerini tamamladı. 
İftar programının ardından parti yöneticileri bir toplantı yaparak gündemi değerlendirdiler.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER