BAŞARI VE İSTİKRARIN SIRRI

geçmişten günümüze başarı istikrarın sırının yol çizelgesi

BAŞARI VE İSTİKRARIN SIRRI

 Ahmet Genç, ilçemizin 1994-2009 yılları arasında on beş yıl Belediye Başkanlığı yaptı. Girdiği üç seçimde hep oylarını artırarak çıktı. İlçemiz tarihinin şu ana kadar ki en uzun süreli efsane Belediye Başkanı olarak tarihe geçti. Genç Başkanın bu başarısının sırrı aradan geçen iki dönem iki başkan dan sonra daha iyi anlaşılmış oldu. Ahmet Genç Eyüp'lüydü. Aynı zamanda geçmişinde uzun yıllar partisinin ilçe Başkanlığını yapmış teşkilat ve siyasi tecrübesi olan bir Başkandı.. Başkan Yardımcıları da Eyüp'lü. Ekibini ilçemizde çeşitli alanlarda ve mesleki branşlarda sevilen, başarılı hizmetler de bulunmuş zamanın esnaf, bürokrat ve siyasi çevrelerden oluşuyordu. Hep ekibini kendisinin kurduğu söylenir. On beş yılın sonuna gelindiğinde aynı ekipten çok az kişinin ayrıldığına şahit olunmuştur. 

2009 da işbaşına gelen Eyüpsultan Belediye Başkanı İsmail Kavuncu  ilçe dışından gelen başarılı bir işadamıydı. Belediyecilikte ve siyasette ilk deneyimini ilçemizde yaşadı.Başkan Yardımcıları Genel merkez il ve ilçe teşkilatının referanslarıyla oluştu. Keza 2014 de işbaşına gelen Remzi Aydın da siyasi ve Belediyecilik tecrübesi noktasında bir önceki dönemin Belediye Başkanı İsmail Kavuncu'nun ilk yıllarında danışmanı olarak görev yapması nedeniyle deneyimsiz sayılmazdı. Eyüp'lü bir Başkandı. Ancak Başkan Yardımcılarını seçme  noktasında bir önceki Başkan İsmail bey'den pek aşağı tarafı yoktu. Sonuçta her iki başkanın dönemlerinin ortalarına geldiklerinde yakın çevresine ve hatta teşkilat mensuplarına kendi ekiplerini tam anlamıyla kuramadıklarını ve Başkan Yardımcılarını kendilerinin seçemediklerinden serzenişte bulunduklarına şahit olduk. Sonuç gösteriyor ki ekibini kendisi kurabilen bir başkan başarıyı ve halkının teveccühünü kazanabiliyor, bir kaç dönem hizmet etme şansını yakalayabiliyor. Tabi bu tespit kısmi anlamda Başkanların kendi istediklerine istediği görevi veremedikleri anlamı taşımıyor. Şimdi önümüzde 31 Mart 2019 Yerel Seçimleri var. İlçemizin 2019-2024 dönemine hizmetleriyle damga vuracak Belediye Başkanımızı seçeceğiz. 
Siyasi Partilerimizin Belediye Başkan adaylarını incelerken bu nedenle ekibi de önem kazanıyor. Bize düşen görev Başkan adaylarımızı bu konuda özgür bırakmak olmalı. Teşkilat mensupları bilmeliler ki başarılı hizmet güçlü bir ekip ruhu ve birlikteliğinden geçiyor. Sevk ve idare edecek olan Başkan olacağına göre elbette ki kendisiyle uyum içerisinde çalışabilecek birikimde bir ekip kuracaktır. Şu olmassa olmaz bu olursa olur dayatmaları en başta beş yıl sonra hesabını verecek olan Başkanın işini zora sokar. Dayatmalara boyun eğmeyecek Başkan adayları kesinlikle kazanır dülüncesindeyim. Keskin sirke küpüne zarar verir.  Yıllardır siyasette ve yöneticikte görev yapanlar da başarı başarısızlık değerlendirilmesi yapılırken istikrar, güven, her kesimin referansı önem taşır. Tabi Liderler insan tanıma konusunda deneyim sahibi olmuş hayatın feleğinden geçmiş kişilerden oluşur genelde. Bu konuda bizde bir katkı sunmak istedik. Uzak durulması gereken kişiler anlamın da;  
Hep haklılar, 
Herşeye itiraz edenler, 
sadece ben diyenler, 
sizi değersiz görenler ve menfaatçilere dikkat etmekte fayda var. 
Kalın sağlıcakla.
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 00:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER