banner98

Bakanlıktan 3 bin 163 gence iş imkanı

Bakanlıktan 3 bin 163 gence iş imkanı

Korunma ve bakım altında yetişen 3 bin 163 genç Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca kadro7pozisyon sahibi olacak.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın resmi sitesinde yer alan duyuruda şu ifadelere yer verildi;

 

"2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu'nun ek 1 inci maddesi kapsamında sosyal hizmet modellerinden yararlananlardan istihdam hakkına haiz olanların atanabilmesi için Devlet Personel Başkanlığı'nca Nisan ayı içerisinde toplam 3 bin 163 kadro/pozisyon için yerleştirme yapılacaktır.

 

Yerleştirme yapılacak kadro/pozisyonlardan;

 

- 908 adedine KPSS sonuçlarına göre,

 

- 2255 adedine kura sonuçlarına göre yerleştirme yapılacaktır.

 

Yapılacak yerleştirme işlemlerine ilişkin Tercih Kılavuzu adayların inceleyebilmeleri amacıyla 10 Nisan 2015 tarihinde Devlet Personel Başkanlığı www.dpb.gov.tr adresinde ve e-Devlet kapısı www.turkiye.gov.tradresinde yayımlanacaktır.

 

Adaylar yerleştirme için tercih işlemlerini ise 13-24 Nisan 2015 tarihleri arasında www.turkiye.gov.tr adresinden yapabileceklerdir.

 

Adayların söz konusu yerleştirme işlemleri için aşağıdaki hususlara özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir;

 

1) Yerleştirme işlemi Devlet Personel Başkanlığı'nca yapılacak olup, adayların yerleştirme tercihleri www.turkiye.gov.tr adresinden alınacaktır.

 

2) Yerleştirme işlemine yalnızca Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nca 2828 sayılı Kanun kapsamında hak sahibi olduğu tespit edilerek Devlet Personel Başkanlığı'na bildirilen kişiler katılabileceklerdir.

 

3) Bu nedenle adayların e-Devlet kapısı şifrelerinin bulunması gerekmektedir. e-Devlet şifresi bulunmayan adayların tercihte bulunabilmeleri mümkün değildir.

 

4) Şifresi bulunmayan adayların bir an önce PTT şubelerinden şifrelerini almaları gerekmektedir.

 

5) Tercih işlemleri 24 Nisan 2015 Cuma günü saat 23:59’da sona erecektir.

 

6) Kadro ve pozisyonlar için talep edilen şartları taşımayan adaylar yerleştirilseler dahi atanamazlar. Bu itibarla adayların tercihte bulunacakları kadro veya pozisyonları belirlemeden önce kadro ve pozisyonların karşısında yer alan şartları incelemeleri ve kılavuzda yer alan açıklamaları dikkatlice okumaları gerekmektedir."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118