banner98

Bahçe etkinlikleriyle bahar keyfi bu müzede

Bahçe etkinlikleriyle bahar keyfi bu müzede

S.Ü. Sakıp Sabancı Müzesi (SSM), Nisan ve Mayıs aylarında düzenleyeceği bahçe etkinlikleri çerçevesinde bitki, insan ve evren ilişkisi üzerine yoğunlaşan ve bitki ressamlığı, fotoğrafçılığı ve aromaterapiyi de kapsayan eğitimler sunuyor. Müzenin bahçesinde gerçekleştirilecek konferans ve atölye çalışmalarına katılacak sanatseverler, hem doğaya dair algı, bilgi ve deneyimlerini arttıracaklar, hem de Emirgan’da baharın keyfini çıkaracaklar.

 

 

27 Nisan Pazartesi günü Merih Akoğul ile başlayacak bahçe etkinlikleri, 27 Mayıs Çarşamba günü Prof. Dr. Kerim Alpınar’ın “Tıbbi ve Kozmetik Bitkiler Semineri” ile son bulacak. Atölye ve konferans serisi, insanlık tarihinin başından beri insanla çok yakın bir ilişkisi olmuş bitkilerin sanatsal, tarihsel ve bilimsel olarak çok katmanlı biçimde algılanması fırsatını sunarken, sanatseverlere yoğun hayat temposuna bir ara verip SSM bahçesinin eşsiz bitki örtüsü ve manzarasıyla baş başa kalma olanağı da verecek.

 

 

Atölyeler ücretli olup iki gün süren çalışmalar 500 TL’dir. Öğrenci ve öğretmenler %50, SSM Dostları %10 indirimle atölyelere katılabilirler. Konferanslar ise ücretsizdir

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118