banner115

Bağcılar’a 150 kişilik erkek öğrenci yurdu

Bağcılar’a 150 kişilik erkek öğrenci yurdu

BAGİMDER hayırsever işadamlarının da katkısıyla 150 kişilik Erkek Öğrenci Yurdu yaptırıyor. BAGİMDER’in tanıtımının yapıldığı program Wyndham Istanbul Hotel’de gerçekleştirildi. Yapılan sunumlarda BAGİMDER’in, iki yıl gibi kısa sürede ilçede birlik ve beraberliği geliştiren, eğitime katkı sağlayan, öğrencilere barınma, burs ve eğitim imkânı sunan projeleri hayata geçirdiği kaydedildi.

 

Programda hayırsever işadamları ile birlikte inşa edecekleri 150 öğrenci kapasiteli Erkek Öğrenci Yurdu Projesi’ni tanıtan BAGİMDER Başkanı Hasan Hüseyin Dönmez, 4 katlı tesiste dijital kütüphane, 4’er kişilik odaların bulunduğu yatakhane katları, etüt odası olacağını sözlerine ekledi.

 

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı da yaptığı konuşmada “Gerek İmam Hatip Okullarında gerek diğer Anadolu liselerimizde ve üniversitelerimizde yurt konusunda sıkıntılar yaşanıyor. Bağcılar Belediyesi olarak öğrenci kardeşlerimizin bu sıkıntılarının çözümüne katkı sunmak için öğrenci yurdu projelerimiz var. Bu projelerden birini de BAGİMDER ile birlikte hayata geçireceğiz inşallah.” diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118