YILAN HİKAYESİNDE SONA DOĞRU

EYÜPSPOR TRİBÜNLERİ VE STADI YENİLENİYOR

 

STADIN ŞUANKİ HALİ

 

 

Uzun süredir Eyüp sultan’lıların  yakından  takip ettiği Eyüp stadı  ile  ilgili yeni bir  gelişme  yaşandı.  Akibeti  adeta  yılan hikayesine  dönen  Eyüp sultan  stadı ile  ilgili Eyüp  sultan belediyesi internet  sitesinde  bir  haber yayınlandı. Bugün yayınlanan habere  göre Eyüp sultan  stadı  Tribünleri kısa sürede  yenilenecek  ve  hizmete  girecek denildi.

Eyüp sultan belediyesi internet sitesindeki haberde şu ifadelere yer verildi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın girişimleri sonucu Eyüpsultan Stad Tribünleri kısa sürede yenilenecek.

 

Uzun yıllar ilçede spora ve sporculara hizmet eden Eyüpsultan seyirci tribünleri dayanıksız, çürük ve göçme tehlikesi olduğunun tespiti ve bunun üzerine Kaymakamlıkça tehlikeli olmasından dolayı kapatılmıştı. Belediye Başkanı Remzi Aydın, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile temasa geçti. Başkan Aydın'ın girişimleri sonucu tribünlerin yenilenmesi kararı alınacak.

 

Bir proje hazırlandı. Sonrasında ise İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi heyetleri seyirci tribünlerde incelemelerde bulundular.

 

ULUSLARARASI STANDARTTA TRİBÜN YAPILACAK

 

Çalışmalar kısa süre içerisinde başlatılacak. Çalışmalarda kapalı tribünün yerine, içerisinde soyunma odalarının, duşların, kantin ve ofislerin yer aldığı Uluslar arası standartta 3 bin koltuk kapasiteli, çelik konstrüksiyondan yeni ve konforlu portatif tribün yapılacak. Misafir takım tribününün üstü kapatılacak, yeni bir skorbord yapılacak, doğal çim olan zemin düzenlenecek.

 

SEZONUN İKİNCİ YARISINA YETİŞECEK

 

Tüm bu çalışmalar hızlı bir şekilde tamamlanarak stadın tribünleri en geç sezonun ikinci yarısına yetiştirilecek.

 

KOLTUK KAPASİTESİ 5 BİN OLACAK

 

Şu an toplam 2 bin 500 koltuk kapasitesi bulunan seyirci tribünleri yapılacak çalışma sonrası koltuk kapasitesi artacak.

 

Bu sayede tribünler yeni ve modern haliyle sporseverlere hizmet vermeye devam edecek.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2018, 20:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER