Yeşilpınar ve Akşemsettin’de kentsel dönüşüm başlıyor

Yeşilpınar ve Akşemsettin’de kentsel dönüşüm başlıyor

Yeşilpınar ve Akşemsettin’de kentsel dönüşüm başlıyor
Yeşilpınar'daki Pınar Camii’nin olduğu daha önce riskli alan ilan edilmiş bölge, Akşemsettin Bulvarı Öğretmen Blokları ve altındaki bölgeyi kapsayan kentsel dönüşüm için yakında start verilecek.


Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Yeşilpınar ve Akşemsettin mahallelerinde kentsel dönüşümün başlayacağını  söyledi.
Başkan i Aydın, konuyla ilgili, “KİPTAŞ yakında proje tanıtımlarını yapacak. Her iki mahallemizdeki vatandaşlarımızı memnun edecek projeler olacak” dedi.
“PROJELER YATAY MİMARİDE OLACAK”
KİPTAŞ’ın projelerinin planlama çalışmalarının tamamlandığını ve yatay mimariyi esas alan projenin, konumu, sosyal donatı alanları, peyzajı, otoparkları ve alışveriş üniteleriyle mükemmel bir yaşam alanı olacağını ifade eden Başkan Aydın, şöyle konuştu;
“KİPTAŞ, bize projeyi sundu. Ben çok beğendim. İnşallah yakında açılacak KİPTAŞ tanıtım ofislerinde vatandaşlarımız da görecek.
Ben onların da bu projeyi beğeneceklerini umuyorum. Akşemsettin ve Yeşilpınar’dan sonra Karadolap ve İslambey’de de kentsel dönüşüm çalışmaları başlaması için görüşmelerimizi sürdürüyoruz”

YORUM EKLE
banner120
SIRADAKİ HABER