YEŞİL SAHALARDAN SİYASETE TRANSFER

YEŞİL SAHALARDAN SİYASETE TRANSFER

YEŞİL SAHALARDAN SİYASETE TRANSFER

 AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Yanık

"Emin Belediye, Emin Başkan" sloganı ile yola çıktı

1954 Yılında Rize'nin Güneysu İlçesi, Yeşil Köyü'nde doğdu, İstanbul'da ilköğrenimini, Kırklareli'nde İmam Hatip Okulunu bitirdi. İslam Yüksel Enstitüsü'nden mezun olduktan sonra Yüksel Öğrenimini Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde tamamladı. Evli ve biri öğretmen, biri eczacı diğeri de turizmci olan 3 çocuk babası Yanık, halen Turizm sektöründe faaliyet gösteriyor. Okul hayatında futbol oynarken, Kırklarelispor'a transfer oldu. Daha sonra Fenerbahçe, Rizespor, Çorumspor, Boluspor, Kırıkkalespor, Lüleburgazspor, Karagümrük, Tekirdağspor ve Eyüpspor'da futbol oynadı. Yıllarca takım kaptanlığını yaptığı ve yüzlerce gol atan Yanık Eyüpspor'da jübilesini yapmış. Ardından Eyüpspor'da genel koordinatörlük görevinde bulunmuş ve kulübün birçok altyapı tesislerinin yapılmasında vesile olmuş, profesyonel futbol ligilerinde hakemlik yapan Mustafa Yanık, aynı zamanda Avrupa'da da çok sayıda maç yönetmiş. Faal Futbol hakemleri ve futbol antrenörleri derneklerinde yönetim kurulu ve gözlemcilik görevlerinde bulunmuş. Çeşitli radyo ve TV kanallarında hem spor hemde İlahiyet programları sunmuş. Yurdun çok sayıda vilayetlerinde futbol ve din konulu konferanslar vermiş.  

Eyüpsultan'a aday olma fikrim sevdiğim THY  çalışanı bir arkdaşımla Eyüpsultan sokaklarında yürürken herkesin bana selam verdiğini görünce, benim Belediye Başkanı olabileceğimi halk tarafından sevilen bir kişilik olduğumun dikkatini çekmesinden dolayı, sen Eyüpsultan Belediye Başkanlığına aday olmalısın, bu görev sana yakışır deyince, bizde arkadaşımın bize onure etmesiyle yola çıktık. Kuruluşundan beri AK Parti üyesi olan Yanık, partiye hizmet etmek atalarından kalma Sağ Siyaset ruhumuzda vücut bulmuştur dedi.
Eyüpsultan'a hizmek etmenin benim için büyük bir onur olacağını düşündüm diye konuşan  Mustafa Yanık, "Emin belediye, Emin Başkan" sloganı ile hizmete aday olmuş.
AK Parti Başkan Aday Adayı Yanık,  "Yaşatığımız bir anlayışımız var, bunlardan ilki bütün insanlığa spor lazımdır, ikincisi esnaflarımızı daha kuvvetli hale getirebilmek,  üçüncüsü hanım kardeşlermize daha sosyal daha aktif bir çalışma yer vermek, dördüncüsü ise çok değer verdiğimiz gençlerimiz. Bu ulvi bir görev bize verildiği andan itabaren sözün kısası Eyüpsultan'a "Altın Yıllarını" yaşatacağım diye konuştu. 
Eyüpsultan Belediyesi birçok belediyelerden daha güçlü bir belediye ciddiyetiyle yönetilmediği takdirde, büyük sıkıntıların olacağını söyle Mustafa Yanık, "Babamdan aldığım nasihatle  esnafları ticaretlerinde bahtiyar kılacağız. Eyüpsultan'ı İslambey'e kadar ticaret bakımından bahtiyar edeceğiz. Kamu bankalarını oralara kadar uzatacağız. Sultan Center'de ilk işim göreve geldiğimde oranın nasıl yıkılacağının plan ve projesini yapacağım, bunu özellikle sevgili başkanımız belediyelerin piri ustası sevgili başkanımıda istişarede yaparak en iyisini değerlendireceğiz özellikle 39 ilçemizin bütün spor faliyetlerini öncelikle futbol mükemmel bir altın yıllarını yaşatacağız yönetici arkdaşlarla istişareler yaparak Eyüpsultan'ı layık olduğu spor aktivetelerini yükselteceğiz. Hanım kardeşlermizin bizim kadar, Eyüpsultan kadar Türkiyemizinde değerleri olduğu için, bu güzel insanlara güzel görevler vererek hizmetlerini sağlayacağız" diye konuştu. 
Belediye Başkan Aday Adayı Yanık sözlerine şöyle devam etti. "Gençlerimiz Mustafa Abi'niz geliyor, eski futbolcu, kısa sözümle herşey sizler için. Ben Türkiye'nin her tarafından dini dersler veriyorum, insanlara kıyameti değil, yaşadığının kıymetini bilmesini anlatıyorum. Çünkü Hz. Peygamberimize soruyorlar. Kıyamet ne zaman gelecek, nedir bu kıyamet deyince Peygamber Efendimiz,  kendi Kureyş  Kabilesine kıyamet geldi demiştir. Biz görmedik nedir bu kıyamet hey  ALLAH`IN RESÜLU diyince o benimdir. Sizin cehaletinizle kıyameti kopardım demiştir. Siz cehaletinizin kıyametini koparmadığınızmüddetçe bu dünyada kıyamet kopmaz. Viranelerin kıyametini koparıp insanaları mutlu kılacak beka mahallerinde yaşamalarını  sağlamak istiyorum" diye konuştu.
AK Pati'nin Aday Adayı Yanık'a temaül yoklamaları yapılıyor. Bununla ilgili neler düşünüyorsunuz diye sorduğumuzda. Temaül yoklamaları sadece delegelerle yapılmaz. Parti Genel Merkezi'nde mürakıplar gelip bölgedeki esnaf çevresinden, spor çevresinden, hanım kardeşlerimiz çevresinden, gençlerimizn çevresinden istişareler yaparak gerçekleştirirlerse,  Eyüpsultan İlçesi için daha hayırlı olacağını düşünüyorum diye konuştu. Mustafa Bey mini bir aile hikayesi anlatarak "Rahmetli annem, babama habu kasayu Hüseyin`e emanet etme babamda der ki ula hatun neden ; ula seni hep çalayu, bu babamda derdi ki Hüseyin tertemiz bir çocuk çalar mu derdi. Birgün eve geldi Aişe  diye seslendi. Annemde buyur efendi dedi. Babamda ula Aişe doğru çıktı, sözün ha bu Hüseyin hep beni çalayumuş dedi yakaladum oni, sözün özü kasayı kendi etrafımızdan yabancıya teslim ederseniz anahtarı çalmaya göz yummuş olursunuz" deyince Mustafa Bey'e tebessüm ettik.
Eyüpspor ile de görüşlerini açıklayan Yanık, "Eyüpspor 100. yılını kutluyor. Gururla taşıdığım Eyüpspor  formasını yıllarca sırtımda taşıdım ve 100. yıl hiç kimseye nasip olmayan yıllardır, bu vesile ile Eyüpspor'umuzun  100.  yılını canı gönülden kutluyorum nice başarılı yıllara emin bir şekilde ulaşacağını cenabı haktan niyaz ve temenni ediyorum.  Ben eskiden bu sahalarda çok goller attım, çok penaltılar attım. Betbah görünce ağlayasım geldi, yetim kalmış sahama acıdım" diye konuştu. (Haber - Fotoğraf: Sıdıka Baylan)


Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 18:50
YORUM EKLE
banner120
SIRADAKİ HABER