YENİDEN REFAH PARTİSİ'NİN ÜLKE GENELİNDE Kİ İLK KONGRESİNİ EYÜPSULTAN İLÇESİ YAPTI

Milli Görüş Lideri ve eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan tarafından 23 Kasım 2018 tarihinde resmen kurulan Yeniden Refah Partisi, hızla teşkilatlanma çalışmalarını tamamlarken ilçe kongrelerini başlattı

YENİDEN REFAH PARTİSİ'NİN ÜLKE GENELİNDE Kİ İLK KONGRESİNİ EYÜPSULTAN İLÇESİ YAPTI

Milli Görüş Lideri ve eski Başbakan Necmettin Erbakan'ın oğlu Fatih Erbakan tarafından 23 Kasım 2018 tarihinde resmen kurulan Yeniden Refah Partisi, hızla teşkilatlanma çalışmalarını tamamlarken ilçe kongrelerini başlattı.

Yeniden Refah Partisi Eyüpsultan İlçe Teşkilatı, ülke genelindeki tüm teşkilatlar arasında ilk kongreyi yapan ilçe olarak bir ilke imza attı ve 1.Olağan Kongresini yoğun katılımla gerçekleştirdi.

Yeniden Refah Partisi Eyüpsultan İlçesi Kurucu Başkanı Lokman Çelik, tek aday olarak girdiği kongrede, oyların tamamını alarak oy birliğiyle yeniden başkanlığa seçildi.

Alibeyköy Osmanlı Parkı Sosyal Tesisleri'nde yapılan kongrenin açılış konuşmasını yapan Yeniden Refah Partisi Eyüpsultan İlçe Başkanı Lokman Çelik, ülke genelinde kongresini yapan ilçe olduklarını belirterek, "Eyüpsultan İlçesi olarak ülke genelinde ilk kongreyi biz yapıyoruz. Genel Başkanımız Sayın Fatih Erbakan'da partimizin kuruluş startını Eyüpsultan'dan vermişti. Partimizin kuruluşunda Genel Merkezimizin bize tevdi ettiği ilçe başkanlığı görevini en iyi şekilde yapmaya çalıştık. Yeniden Refah Partisi'nin kuruluş amacı, bölücülük, ayrıştırıcılık değil, mevcut siyaset üzerinde boşluğu doldurmak ve halkımızı daha refah, daha adil düzenli gelir seviyesi sağlamak, birlik beraberlik içinde yaşayacağımız bir dünya hazırlamaktır. Bugün gerçekleştireceğimiz 1.Olağan Kongremizde, göreve seçilecek kardeşlerimizle birlikte yeni bir dünya kurmak için canla başla çalışacağız" dedi.

Kongre divan heyetinin oluşumunun ardından, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Faaliyet ve hesap raporlarının okunmasının ardından, yeni yönetim ve İl Kongresi delege seçimi yapıldı.

Seçime tek başkan adayı olarak giren İlçe Kurucu Başkanı Lokman Çelik oy birliğiyle Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanlığına seçilirken, Yönetim Kurulu üyeliklerine, Ali Çetin, Şaban Yaşar, Ahmet Kaba, Mustafa Yağmur, Ertuğrul Konya, Ertekin Özkütük, M.Fatih Uçar, Selim Güney, Alaattin Derdiyok, Orhan Şişmen, Alperen Semih Erbaş, Kadir Muti, Ersin Çelik, Murat Güleryüz ve Salih Aras seçildiler.

YORUM EKLE
banner120
SIRADAKİ HABER