banner115

TÜRK POLİS TEŞKİLATI'NIN KURULUŞUNUN 174. YILI KUTLANDI

Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 174. yıl dönümü ve Polis Haftası, tüm yurtta olduğu gibi Eyüpsultan İlçesinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.

TÜRK POLİS TEŞKİLATI'NIN KURULUŞUNUN 174. YILI KUTLANDI
Türk Polis Teşkilatı'nın kuruluşunun 174. yıl dönümü ve Polis Haftası, tüm yurtta olduğu gibi Eyüpsultan İlçesinde de çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Devletin ve milletin bölünmez bütünlüğünü, milletin huzur ve güvenini temin etmek, devamlı kılmak uğruna, gözünü kırpmadan canını feda etmekten sakınmayarak, şehitlik mertebesine ulaşan kahraman polisler ve güvenlik mensupları için Edirnekapı Şehitliğinde tören düzenlendi.
Kuruluş yıl dönümü kapsamında, Edirnekapı Şehitliğinde düzenlenen törende, Anıta çelenk sunulmasının ardından, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve saygı atışı yapıldı.
İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ın günün anlam önemini belirten konuşması sonrasında, Anıt Özel Defteri imzalandı ve İstanbul İl Müftü Yardımcısı Musa Bilgiç tarafından tüm şehitler için dua edildi.
Daha sonra, protokol mensupları ve vatandaşlar, şehitlerin mezarları başına karanfiller bıraktılar ve dualar ettiler.
Vatandaşlara lokma tatlısı dağıtılması ile buradaki program son buldu.
Türk Polis Teşkilatı'nın 174. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Eyüpsultan Camiinde de Mevlid-i Şerif okutuldu. Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda, tüm şehitler için eller semaya açıldı ve dualar edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER