"TÜM ENERJİMİ EYÜPSPOR'A HARCAYACAĞIM"

"TÜM ENERJİMİ EYÜPSPOR'A HARCAYACAĞIM"

"TÜM ENERJİMİ EYÜPSPOR'A HARCAYACAĞIM"

 Eyüpspor'a taze kan: Arda Pakyıldız

"TÜM ENERJİMİ EYÜPSPOR'A HARCAYACAĞIM"

Henüz çocuk yaşlardayken ilçesine çeşitli Sivil Toplum Kuruluşları (STK) ile hizmet etmeye başlayan Eyüpsultan'ın yetiştirdiği Arda Pakyıldız, Eyüpspor'a vereceği hizmetleri de üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor. Pakyıldız Eflatun Gazetesinin sorularını yanıtladı.

 

Eyüpspor'un Başkan Yardımcılığı yaptığı dönemden hatırladığımız Pakyıldız, AK Parti bünyesinde de birçok görevde Eyüpsultan halkına hizmet etmişti. Hala fanatik bir Eyüpspor taraftarı olduğunu belirten genç aday adayı, hayvanseverliğiyle de çevresine iyi örnek oluyor. Sokak hayvanlarını elinden geldiği kadar hayatta tutmaya çalıştığını vurgulayan Pakyıldız, "Allah(cc) 'Hayvanlar benim sessiz kullarımdır' diye buyurmuştur. Tirmizi'nin "Siz yeryüzündekilere merhamet edin ki göktekiler de size merhamet etsin!"  Hadis-i Şerif'ini de unutmayalım" diyerek insanları hayvanlara merhamet etmeye çağırıyor.

 

"EYÜPSPOR EN İYİ HİZMETİ HAK EDİYOR"

Pakyıldız, seçim sonuçlarında başarıyı yakaladığında tüm enerjisini Eyüpspor'a faydalı olabilmek için harcayacağını belirterek, Sakarya Üniversitesi'nden aldığı İşletme eğitimi ve hizmet sektöründeki tecrübelerini de takımı için kullanacağını söyledi. Eyüpsultan'da sevilen hatırı sayılan iyi bir aileden dünyaya gelen ve Eyüpsultanlıların güvenini kazanan Arda Pakyıldız'a hakkında merak ettiklerimizi sorduk:

*Ne kadar zamandır Eyüpsultan'dasınız?

 

Ben Eyüpsultanlıyım, 1988 yılında burada doğdum. Yani doğma büyüme buralıyım. Ailem de öyle.. İlk, orta ve lise eğitimimi burada aldım. Daha sonra Sakarya Üniversitesi İşletme bölümünü bitirdim.

Demek aileniz de buralı?

Evet, ailece Eyüpsultanlıyız. Babam Pak Otopark'ın işletmecisi. Annem ise ev hanımı. Amcamlar çarsıda esnaf. Zaten esnaflığım ailemden geliyor. Küçük yaştan bu yana ticaretin içindeyim.

aileden gelen bir esnaflığımın var küçük yaştan beri ticaretin içindeyim eskiden eyüp sultan gazetesini çıkardım ama işlerimin yoğunluğundan nedeniyle gazeteye ara verdim

 

 

 

Şu ana kadar ne tür iş tecrübeleriniz oldu?

 

Eğitimim işletme konusunda iş tecrübelerim oldu. Restoran ve otopark işlettim. Ayrıca şu an Eyüpsultan'da galericilik yapıyorum. Uzun zamandır bu işteyim. Arabasını satmak isteyenler bana gönül rahatlığıyla getirebilir ki getiriyorlar. Çünkü güvenebileceklerini biliyorlar. Araçları tam değerinde satıyoruz. Müşteri ilişkilermizi sağlam tutmaya çalışıyoruz. Örneğin bir yılda 150 araç sattık. Bu bizim dürüst ve güler yüzlü esnaf olmamızdan kaynaklanıyor. Sattığımız araçlara garanti verdiğimiz gibi memnuniyet olmadığı takdirde müşterilerimizde 3 ay zarfında 100 /10 düşük olarak geri iade verebilme şansı veriyoruz. Araç alacak müşterilerimize araç kredi çektirmede de yardımcı oluyorum. Öte yandan birkaç yıl önce Eyüpsultan Gazetesini de çıkarıyordum. Şu aralar iş yoğunluğu nedeniyle ara verdim.

 

 

*Önceden Eyüpspor'un başkan yardımcılığını yapmışsınız. Hala Eyüpsporlu musunuz?

 

Tabii ki.. Hem de fanatik bir Eyüpsporluyum. Maçları hiç kaçırmam. Hala da Eyüpspor daha da ileri nasıl gider diye kafa yoruyorum. Eyüpspor başkanlığına aday olma düşüncem de var. Uygun şartlar oluştuğu zaman ilk adaylığı koyacak kişiyim. Uzun yıllar Eyüpspor'a hizmet ettim ve seve seve etmeye devam edeceğim.

 

 

*Sokak hayvanlarına karşı olan duyarlılığınızdan dolayı sizi çok takdir ediyorlar.. Sokak Hayvanlarını yaşatmak için de projeleriniz var mı?

 

Elbette var. Allah (cc) hayvanları öldürülsün, aç-susuz kalsın diye yaratmadı. Merhamet etmeyen insanlar mutlaka cezasını bulacaktır. Onlar da sokak çocukları. Allah(cc) "Hayvanlar benim sessiz kullarımdır" diye buyurmuştur. Tirmizi'nin "Siz yeryüzündekilere merhamet edin ki göktekiler de size merhamet etsin!"  Hadis-i Şerif'ini de unutmayalım. Elimden gelen yardımı yapacağım.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER