SON DAKİKA..SON DAKİKA Adem Koçyiğit Ak Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı oldu!

SON DAKİKA..SON DAKİKA Adem Koçyiğit Ak Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı oldu!

SON DAKİKA..SON DAKİKA Adem Koçyiğit Ak Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı oldu!
SON DAKİKA..SON DAKİKA

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığı'ndan yapılan açıklama sonucunda Eyüpsultan İlçe Başkanlığı'na adayı olarak Adem Koçyiğit açıklandı. 


Dün gece geceyarısından itibaren İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarla Ak Parti'nin İstanbul'da kalan 11 ilçesinde adayların ismi açıklandı. Eyüpsultan İlçe Başkanlığı'nın önümüzdeki günlerde yapacağı ilçe kongresinin tek adayı Adem Koçyiğit oldu.
 
Eflatun Medya olarak haftalar önce yaptığımız haberlerde 4 aday göstermiş, Adem Koçyiğit'i ilk sıra adayı olarak belirtmiştik. 

ADEM KOÇYİĞİT KİMDİR?


1975 yılında doğan Adem Koçyiğit, aslen Erzincanlıdır.
Orta öğrenimini Kağıthane İmam Hatip Lisesi’nde tamamlayan Adem Koçyiğit, üniversite eğitimine Amerika’da devam etti.
Amerika’da N.V.C.C. (Washington DC) NOVA College’da İşletme Yönetimi ve Organizasyonu, Temel Bilimler ve Sanat dallarında ön lisans eğitimi aldı. The American University İşletme ve Pazarlama dallarında lisans eğitimi aldı. Daha sonra Yeditepe Üniversite’sinde İşletme Yüksek Lisansı (MBA) yaptı.
2001 yılından bu yana, yaklaşık 55 yıldır Kemerburgaz’da faaliyet gösteren aile şirketleri Kum Kaynak Suyu’nda Yönetim Kurulu Üyeliği görevini sürdürüyor. 2009 yılı Yerel Seçimlerinde siyasete atılarak birçok projeye imza attı.
2009 yılından bu yana Eyüp ve İBB Meclis Üyesi olan Adem Koçyiğit, 2011 yılından beri Eyüp Belediyesi iştiraki olan ESBAŞ A.Ş.’de ve Kemerburgaz-Göktürk ve Köylerden Sorumlu Başkan Yardımcısı görevini yürüttü.
Eski bir lisanslı güreşçi olan Koçyiğit, Eyüp Amatör Kulüpler Birliği Başkan Yardımcılığı ve Eyüpspor Asbaşkanlığı yaptı. Aynı zamanda Göktürk Spor Kulübü Başkan Yardımcılığı ve Kemerburgaz Spor Kulübü Başkanlığı görevlerini yürütüyor.
İyi derecede İngilizce bilen Adem Koçyiğit, evli ve bir çocuk babasıdır.
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 12:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER