banner115

Size güven duymak istiyoruz..

Size güven duymak istiyoruz..

Size güven duymak istiyoruz..
Seçim güvenliği ile ilgili açıklamalarda bulunan ve YSK Başkanı Sadi Güven'e seslenen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “Yüksek Seçim Kurulu'nun başındaki kişinin soyismi Güven. Sayın Güven, soyisminizin gereğini yapın. Size güven duymak istiyoruz” dedi


CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, CHP Küçükçekmece İlçe Başkanlığı'nda seçim güvenliği ile ilgili bir basın açıklaması yaptı.  CHP Küçükçekmece İlçe Başkan Turgay Özcan'ın ve Eyüpsultan Belediyesi CHP'li Meclis Üyesi Sedat Özkan'ın da   hazır bulunduğu toplantıda konuşan ve sokağın nabzının millet ittifakından yana olduğunu söyleyen CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin, “ Kritik bir seçim geçiriyoruz. Neden kritik bir seçim geçiyoruz. Kritik bir sisteme geçiyoruz. Yani çoklu sistemden tekli sisteme geçiyoruz. Tıpkı Ortadoğu'daki İslam coğrafyası, Afrika'da tek adamların yönettiği gibi ülke sistemine geçiyoruz. Takdir ederseniz teklik Allah'a mahsus insana mahsus değil. Tüm bu uygulamalara baktığımızda gerek Ortadoğu coğrafyasında gerek Afrika'da ülkeler yıkılmıştır, aileleri perişan olmuştur ve çok ağır bedeller ödemişlerdir. Ama tabii biz çok büyük ülkeyiz,bunun farkındayız. Kurulan bu sistemin kolay kolay kimsenin değiştirme şansı olamayacağını da biliyoruz. Ama bu tekli sistemin önümüzdeki süreçte ülkenin başına çok ciddi belalar açacağını hepimizin bilmesi lazım. Bu sistemin sadece bir aileye, bir kişiye ait olabileceğini, ülkenin geleceğine hiç bir faydası olamayacağını söyledik” ifadelerini kullandı.


Güvenmek istiyoruz
Seçim güvenliği ile ilgili önceki seçimlerde konuşulan hadiseleri anlatarak sözlerini sürdüren ve YSK Başkanı Sadi Güven'e seslenen Gürsel Tekin, “Kedilerin trafoya girdiği, gece yarısı insanların sandıklarının nasıl değiştirildiğini, mühürsüz oyların geçerli sayıldığını; hepsini bu YSK döneminde yaşadık. YSK'nın başındaki kişinin soyismi Güven. Sayın Güven soyisminizin gereğini yapın, size güven duymak istiyoruz” diye konuştu. 


Esnafla ve vatandaşlarla buluştu
Basın açıklamasının ardından kurmayları ile birlikte seçim otobüsüyle Küçükçekmeçe'de dolaşan Tekin vatandaşlarla da bir araya geldi. Esnaf ziyaretleri yapan ve yol üzerinde bulunan bir pazara girerek vatandaşlarla görüşen Gürsel Tekin, önümüzdemi seçimlerde Partisine ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'ye oy istedi. 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER