SİLAHTARAĞA TÜNELİ HİZMETE AÇILDI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl yapımına mesafeyi 75 metreye kadar kısaltan Silahtarağa Tüneli hizmete açıldı.

SİLAHTARAĞA TÜNELİ HİZMETE AÇILDI
İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl yapımına mesafeyi 75 metreye kadar kısaltan Silahtarağa Tüneli hizmete açıldı.
Eyüp Silahtarağa bölgesindeki trafik yoğunluğunu azaltmak için hayatageçirilen, Eyüp Silahtarağa Caddesi ile Gaziosmanpaşa Caddesi ve Vardar Bulvarı’nı birbirine bağlayan Silahtarağa Tüneli ve bağlantı yolları tamamlandı. Tek tüp şeklinde inşa edilen tünel, her iki yönlü olarak hizmet veriyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın, Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit ve AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken'in katılımıyla,Si lahtarağa Tüneli’nin açılmasıyla ilgili basın bilgilendirme programı düzenlendi .
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, tünelin ,Gaziosmanpaşa ve Eyüpsultan arasında önemli bir ulaşım aksı oluşturacağını belirterek,Yürütülen çalışmalar neticesinde tünel ulaşıma açıldı. Silahtarağa, Alibeyköy Meydanı'ndaki trafik sıkışıklığını da ortadan kaldıracak önemli bir tünel oldu. Bu tünel ile beraber İstanbul'da tünel uzunluğu yaklaşık 23 kilometreye çıktı. Bu tünelleri yaparak ulaşımı kolaylaştırmakla beraber çevreye de büyük katkı sağlıyoruz. İBB ve ilçe belediyeleri olarak, ulaşım noktasındaki çalışmalarla İstanbul halkının hayatını daha da kolaylaştırma gayreti gösteriyor. Kentteki tünel yol uzunluğunu 181 kilometreye ulaştırmayı amaçlıyoruz dedi.
Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın ve Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta da, bölgelerinde trafiği rahatlatacak bir tünelin hizmete açılmasından duydukları memnuniyeti ifade ettiler. AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit ile AK Parti Eyüpsultan Belediye Başkan Adayı Deniz Köken ise, özellikle Alibeyköy trafiğine nefes aldıracak olan ve ilçe ulaşımına ciddi katkı sağlayacak olan Silahtarağa Tüneli'nin hayırlı olması temennisinde bulundular.

YORUM EKLE
banner120
SIRADAKİ HABER