Şehit Eren Bülbül Parkı Eyüpsultan'da açıldı

Şehit Eren Bülbül Parkı Eyüpsultan'da açıldı

Şehit Eren Bülbül Parkı Eyüpsultan'da açıldı

 


Eyüpsultan Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, ilçede yeni spor alanları, yeşil alanlar ve parklar oluşturma çalışmalarına devam ediyor.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri ilçede bir yandan mevcut spor alanları, parklar ile yeşil alanlarda bakım ve onarım çalışmalarını aralıksız sürdürürken bir yandan da yeni spor alanları ve parklar inşa ediyor.

Bu parklardan biri de Akşemsettin Mahallesi Şafak Sokakta bulunan Şehit Eren Bülbül parkı.

Şehit Eren Bülbül Parkı, Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın yanı sıra, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, AK Parti Eyüpsultan İlçe Başkanı Adem Koçyiğit, muhtarlar, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla açıldı.

Akşemsettin Mahallesi Şafak Sokak'ta bulunan Şehit Eren Bülbül Parkı'nın açılışında Merter Takımı konser verdi. Çocuklara ve katılımcılara çeşitli ikramlarda bulunuldu.

Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmalarla bir çok yeni spor ve oyun grubunun eklendiği Şehit Eren Bülbül Parkı'nda; üç kuleli oyun grubu montajı, 1 adet modüler saha, 2 adet çatılı piknik masası montajı, 2 adet çöp kovası montajı, 88 adet ağaç dikimi, 149 metrekare kauçuk zemin döşeme, 36 metrekare sert zemin döşeme, 185 adet çalı dikimi ve 66 metrekare hazır çim serimi yapıldı.

ŞEHİT EREN BÜLBÜL KİMDİR?

15 yaşındaki kahramanımız Eren Bülbül, genç yaşına rağmen cesurca davranarak PKK'lı hainlerin yerlerini askere bildirdiği için teröristler tarafından Trabzon'un Maçka ilçesinde şehit edilmişti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER