banner115

Saadet Partili bayanlar seçimlerde iddialı!

Saadet Partili bayanlar seçimlerde iddialı!

Saadet Partili bayanlar seçimlerde iddialı!
24 Haziran'da yapılacak seçimlerde Saadet Partisi, İstanbul 2. Bölge bayan milletvekili adayları gazetemize bir ziyarette bulundular.
 
Ziyaretimize gelen Fatma Nevin Gökçe, Zeynep Şule Rıdvanoğlu, Yasemin Bilnur Erenci, Tülay Vızvız ile Saadet Partisi listelerinden  gösterilen en genç aday olan 24 yaşındaki Nursena Ulusoy ile partili bayanlar İmtiyaz Sahibimiz Mustafa Karadağ ile görüştüler. 
Bayan adaylara, özellikle , ülkemizdeki kadın nüfusun sorunlarıyla ilgili düşüncelerini sorduğumuz da ilginç cevaplar aldık. 


Adaylar, " Öncelikle Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu gençlere ve bayanlara çok önem veriyor. Biz de O'nu Cumhurbaşkanı yapabilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Sorunuza gelince, anneler çocuklarının uyuşturucuya alıştırıldığından şikayetçi oluyorlar. Bu tip şikayetler bize çok geliyor. İktidara geldiğimizde yeni yasalar çıkartarak uyuşturucuyla ciddi boyutta mücadele edeceğiz. Bunun yanında ekonomik sorunların sosyal mecrada yansıması çok fazla. Mesela bir hanım geldi, eşi ölmüş 3 çocuklu. İşi yok, çocuklarının 2 sini sosyal yardım derneklerine vermiş, 1'i yanında ona da bakamıyor. Bu tip insanlarımızın ayakta durabilmesi için üretimin artması gerekli ki iş bulabilsin, çocuklarına bakabilsin. 
Bir de bize en çok CHP ile olan ittifak soruluyor. Biliyorsunuz önce Recep Tayyip Erdoğan ile Temel Karamollaoğlu görüşmüşlerdi. Erdoğan bize amblemini, ilkelerini bırak ittifaka öyle gel demişti. Temel Karamollaoğlu bunu kabul etmedi, CHP ile ittifak kurdu, baraj sorunumuz kalmadı. Bu arada en önemli korulardan biri de seçimde sandıklara sahip çıkmamız gerekiyor. İttifak üyesi partiler olarak sandıklara sahip çıkacağız" diye konuştular. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118