banner115

Protesto edilince çark etti!

Protesto edilince çark etti!

Protesto edilince çark etti!
CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek önderliğinde yapılan protestolar ses getirdi. Başkan Akçiçek'in sert açıklamaları üzerine bir açıklama yapmak zorunda kalan türkücü Mustafa Keser, "Tükürmek gibi bir söylemim olmadı... Ben sanatçıyım" diye konuştu. 


CHP Eyüp İlçe Başkanlığı, Kılıçdaroğlu'na yönelik "Sazımı alıp gideceğim ve asker türküleri okuyacağım. Eğer tepki alırsam hepsi benim yüzüme tükürsün, almazsam ben hepsinin yüzüne tüküreceğim" ifadeleri nedeniyle Mustafa Keser'i çalıştığı restorantın önünde protesto etti. Protestonun ardından Keser çark etti: Tükürmek gibi bir söylemim olmadı... 
Cumhurbaşkanı Tayyip erdoğan'la birlikte Hatay'da sınır karakoluna gidip yaylalar türküsünü söyleyen sanatçılarla ilgili tartışmalar sürüyor. Müzik sanatçısı Mustafa Keser,  Kılıçdaroğlu'nun eleştirisine "Ben o "şehit kapısına gidip de türkü söylesinler" diyen arkadaşlara meydan da okuyorum. Şehidin evini kendileri tespit etsin. Sazımı alıp gideceğim ve asker türküleri okuyacağım. Eğer tepki alırsam hepsi benim yüzüme tükürsün, almazsam ben hepsinin yüzüne tüküreceğim" ifadelerinde bulunmuş, CHP'liler tarafından protesto edilmişti. Çalıştığı restoranın önünde protesto edilen Keser, Kılıçdaroğlu'na yönelik sözlerinden çark etti. "Ben öyle bir şey demedim. Ben Sanatçıyım" ifadelerini kullandı. 


"Hadsiz ve çapsız sözlerin özürü gelinceye dek peşini bırakmayacağız"
Mustafa Keser'in ağır sözleri kerşısında CHP Eyüp İlçe Başkanlığı Keser'in sahne aldığı restorantın önüne gelerek, siyah çelenk bırakıp, basın açıklaması yaptı. CHP Eyüp İlçe Başkanı Sinan Akçiçek yaptığı basın açıklamasında, "Bu gün buradayız, 14 Nisan Cumartesi alşam 20.00 da burada olmaya devam edeceğiz. İllede siyaset yapmak istiyorsan ilçe Başkanlığı ve Göktürklü komşuların olarak seni siyasi arenaya davet ediyor, kim kimin suratına tüküreceğini görmeni istiyoruz. Soytarılık yapan bu zatı şiddetle kınıyor ve kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz!" ifadelerini kullandı.
Programındaki sözleri nedeniyle CHP’liler tarafından protesto edilen Mustafa Keser sözleriyle ilgili havuz gazetesi Sabah'a röportaj verdi. Sözlerini inkar eden Keser: “Çok göz önündeyim, saygı görüyorum. Bu yüzden siyasi çıkar uğruna benim üstümden algı oluşturmaya çalışıyorlar. Mehmetçiğin ve Reisicumhurun arkasında durmak suç mu!” ifadelerini kullandı.İşte Mustafa Keser'in röportajından önemli bölümler;


"Şehit evinde türkü söyleyeceğim, tepki almazsam yüzünüze tüküreceğim"
Sanatçı Mustafa Keser, TRT Müzik'teki programında Mehmetçiğe destek vermek için Hatay'a giden sanatçılara yönelik sözler nedeniyle CHP'yi eleştirmişti. Kılıçdaroğlu için  "Şehit evinde türkü söyleyeceğim, tepki almazsam yüzünüze tüküreceğim" ifadelerini kullanan Keser, önceki gün CHP İlçe Başkanı Sinan Çiçek'in önderliğinde bir kısım CHP'li tarafından protesto edildi. Türkücü Keser protestonun ardından havuz medyasına röportaj verdi.
 "Onların basın açıklamasıyla benimkini yan yana koyup bakın; hangisinde hakaret var, görün. Hepsini Allaha havale ediyorum" diyen Keser, "Neden sizin üzerinize oynanıyor?" sorusuna şöyle karşılık verdi: "Ben 73 yaşındayım. Bir tek Orhan Abi (Gencebay) benden bir yaş büyük galiba. Sanat camiasında adı geçenlerin hepsinden büyüğüm. Çok şükür ki, bu yaşımda hala saygı görüyorum. Müzikholüme 20'li yaşlardaki gençler geliyor. Konserlerim dolup taşıyor. Herkese hitap edebilmemin nedeni hem insani duruşuma, hem de gerçek bir sanatçı olmama bağlı. Herkes evinde otururken ben senede 60-70 konser yapıyorum. 20 seneden fazladır TV'de program yapıyorum. Diğerlerinden daha fazla göz önünde olduğum için benim üstümden bir algı yaratılırsa daha fazla dikkat çekeceklerini düşünüyorlar sanırım. Ben yıllarca TV'deki programlarda; hem İslami, hem Atatürkçü duruşumla, yüzlerce defa bayrak, vatan, millet söz konusu olduğunda kendisini tutamayıp ağlamış biriyim. Vatanına, milletine bu kadar bağlı bir insanım ben. Bu yaştan sonra kimseye minnet edecek halim yok. Allah'a şükür çoluğumun çocuğumun da geleceklerini garanti altına aldım."


 'MÜZİKLE ACIYI PAYLAŞIRIZ'
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tükürmek gibi bir söyleminin olmadığını, sözlerinin de arkasında olduğunu ifade eden Keser, şöyle konuştu: "Şehit ailesinin evine gidip musikimizin içinde yer alan ağıtımla yanlarında olabileceğimi, bu durum karşısında söz söylemeleri üzerine de yüzüme tükürebileceklerini, söylemediklerinde de benim onların yüzüne tüküreceğimi ifade ettim. Musikimiz ile bizler aşkı, hüznü, sevinci, acıyı paylaşırız. Kılıçdaroğlu'na tükürmek gibi bir söylemim olmadı. Bu hakaret değil. 25 yıla yakın canlı yayın yapmışım, bir tek sürç-i lisan etmemişim. Neyi, nerede söyleneceğini çok iyi bilirim."
Ünlü sanatçı, "Olaylar büyümesin diye Kılıçdaroğlu'nun sizi aramasını bekler misiniz?" sorusuna şöyle yanıt verdi: "Hayır, öyle bir beklentim yok. Aslında Sayın Kılıçdaroğlu'nun da benim niyetimi bildiğini düşünüyorum. Ancak siyasi ortamdan nemalanmak adına yanlışların arkasında duruyorlar. Sırf siyasi menfaat uğruna bu işi kaşıyorlar. Bunu Allah da istemez, kul da. Benim siyasetle alakam yok. Mehmetçiğin ve reisicumhurun arkasında durmak suç değil; bundan doğal ne olabilir? 30 senedir İstanbul'dayım. 15 yılda yapılan hizmetleri görüyorum; bunları nasıl inkar ederim? El pençe divan duran liderler gördük yıllarca. Bugüne kadar sevgili Cumhurbaşkanımız kadar dik duran kim var? Aslan gibi duruyor, bunu nasıl görmezden gelirsin... Bu duruş da birilerini rahatsız ediyor demek."


'TEPKİ GÖSTERENLERİN YÜZDE 90'I BENİ DİNLİYOR'
Kendisine tepki gösterenlerin siyasi amaç uğruna alet olduklarını söyleyen Keser, sözlerine şöyle devam etti:
"Eminim ki, tepki gösterenlerin yüzde 80'i, 90'ı beni dinleyen insanlar ama sırf particilik davasına, siyasi görüş davasına böyle bir duruma alet oluyor, benim üstümden algı oluşturmaya çalışıyorlar. Benim gibi asker lafına bile ağlayan bir adamın; askerlere, Mehmetçiğimize, şehitlerimize herhangi bir şey söylemesi, hakaret etmesi mümkün mü? Şehit ailelerini işin içine sokup bizi karşı karşıya getirmeye çalışıyorlar."
Kaynak: Cumhuriyet
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118