banner115

Polislerimiz için kurbanlar kesildi, mevlid okundu

Polislerimiz için kurbanlar kesildi, mevlid okundu

Polislerimiz için kurbanlar kesildi, mevlid okundu
Her yıl 1-10 Nisan tarihleri arasında kutlanan Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluş Yıldönümünde şehit ve gaziler unutulmadı. Edirnekapı Şehitliği'nde düzenlenen tören sonrasında, Eyüpsultan'da kurbanlar kesildi,  Eyüp Sultan Camisi'nde mevlid okundu. Akşam ise şehit aileleri Gaziler ve yakınları için yemek programı düzenlendi.


İlk tören Edirnekapı Şehitliği'nde öğlen saatlerinde yapıldı.  Şehit ailelerinin de katıldığı törene İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr.Mustafa Çalışkan da hazır bulundu. Edirnekapı’daki tören sonrasında Eyüpsultan'da kurbanlar kesildi, şehitler için Eyüp Sultan Camisi’nde mevlid okundu.


Törene İstanbul İl Emniyet Müdürü Dr. Mustafa Çalışkan'ın yanısıra, Eyüpsultan Kaypmakamı Abdullah Dölek, İstanbul İl Emniyet Müdürü yardımcıları,  İstanbul ilçe emniyet müdürleri, şehit aileleri, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldılar. 


Eyüpsultan Camii'nde ikindi namazından sonra  okununan mevlidin ardından emniyet personeli vatandaşlara mevlid şekeri dağıttılar. 


Mevlidin ardından Müdür Çalışkan Eyüpsultan Türbesi'nde dua etti. 


Gündüz düzenlenen törenlerin ardından akşam da şehit polis aileleri ve gaziler için yemek verildi. Polis Eğitim ve Kongre Merkezi’nde (PEKOM) düzenlenen yemeğin ev sahipliğini İl Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan yaptı. Programa İstanbul Valisi Vasip Şahin, Vali Yardımcısı Nihat Nalbant, Cumhuriyet Başsacısı İrfan Fidan, Birinci Ordu Komutanı Musa Arsever ve çok sayıda yargı mensubu, askeri erkan ve polis müdürü katıldı.YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118