PARKLAR ÇOCUK OYUN ALANI CAN PAZARI DEĞİL...

Aile içi şiddetten taciz ve tecavüze kadar her gün bir çocuğumuzu kurban verdiğimiz ülkemizde, çocuklarımız için en güvenilir alan olması gereken çocuk parklarında dahi çocuklarımız hayatlarını kaybediyorlar.

PARKLAR ÇOCUK OYUN ALANI CAN PAZARI DEĞİL...
“Parklar çocukların oyun oynadığı yerlerdir, öleceği yerler değil” bu haykırış Güzeltepe Mahallesinde bulunan Hüseyin Aksoy Parkında oyun oynarken kaçak elektrik akımı çarpması sonucunda hayatını kaybeden 11 yaşındaki Onur BAĞLAN’ı kurtarmaya çalışan ancak kurtaramayan Şadiye Defterli’nin haykırışıdır.


Aile içi şiddetten taciz ve tecavüze kadar her gün bir çocuğumuzu kurban verdiğimiz ülkemizde, çocuklarımız için en güvenilir alan olması gereken çocuk parklarında dahi çocuklarımız hayatlarını kaybediyorlar.

Olay Çarşamba akşamı saat 20.15 sularında Eyüpsultan Güzeltepe Mahallesi Hüseyin Aksoy Parkında meydana geldi. Onur Bağlan (11), oyun oynadığı sırada aydınlatma direğine dokununca elektrik akımına kapıldı. 12 yaşındaki çocuk, bir anda yüzünün üstüne yere yığıldı. Bağlan’ın yere yığıldığını gören arkadaşları durumu parkta spor yapan kadınlara haber verdi. Bunun üzerine çocuğun bulunduğu yere gelen Şadiye Defterli, Onur’un bacağından tuttu. Ancak elektrik Defterli’yi de geri fırlattı. Bunun üzerine diğer kadınlarla birlikte, 11 yaşındaki Onur’u spor ayakkabılarından tutarak akımdan kurtardılar. Ağzı beyaz kanlar ve köpük içinde kalan çocuğa suni teneffüs yaptılar. Olayı duyan ailesi ve mahalleli sinir krizi geçirdi.

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen sağlık ekipleri, yaptıkları ilk müdahalenin ardından küçük Onur’u hastaneye kaldırdı. Ancak 11 yaşındaki Onur, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.“ÇOCUKLAR BAĞIRDI, ONUR’U ÇEKTİM, ELEKTRİK BENİ DE FIRLATTI”

11 yaşındaki çocuğu elektrik direğinden kurtaran Şadiye Defterli, “Biz spor yapıyorduk, Onur’lar da oyun oynuyordu. Sonra arkadaşlarla sohbet ederken çocuklar bağırdı, çağırdı, ‘Şadiye abla çocuğa bir şey oldu’. Ben hemen koştum. Çocuk yerde, yüzü koyun yatıyor. Elinden tuttum elektrik beni geri fırlattı. Fırlatınca bağırdım, çığlık attım, buradaki arkadaşlar geldi. Spor ayakkabılarından tuttuk, çektik. Çevirdim Onur’u teneffüs ettim, ağzından kanlı bir su geliyordu. Kendimi kaybettim. Onur gözümün önümde, elimde gitti. Annesi geldi, feryat etti ama ben onun gittiğini gördüm. Öyle aldık hastaneye gittik” dedi.“DÜN DE KÖPEK TUVALETİNİ YAPARKEN ÇARPILDI”

Direğin yanına tuvaletini yapmaya çalışan köpeğin de çarpıldığını belirten Defterli, “Dün köpek, tuvaletini yaparken birden kaçtı. Benim oğlan balkondan dedi ki, anne orada herhalde elektrik var. Ben de dolaşmaya çıktım, kontrol kalemini aldım, elektrik direğine tuttum ama yoktu. Vidalara değil ama yere tuttum ama orada da yoktu, alamadım. ” ifadelerini kullandı.

Yaşanan açı olaya Mahalle sakinlerini tepkisi büyüktü. Böylesi ihmallerden dolayı çocukların hayatlarını kaybetmelerine tepki veren Güzeltepe Mahallesi sakinleri, Onur Bağlan’ın hayatını kaybettiği parkta bekleyişlerini sürdürüyorlar.
haber kaynağı : 32.gün haber
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER