"ÖĞRENCİ ANDI YENİDEN"

"ÖĞRENCİ ANDI YENİDEN"

"ÖĞRENCİ ANDI YENİDEN"

 "ÖĞRENCİ ANDI YENİDEN"

Öğrenci Andı'nın kaldırılması üzerine Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-İş'in açtığı davada Danıştay kararını verdi. 
Danıştay, 8 Ekim 2013'te kaldırılan Öğrenci Andı için "Yeniden okutulsun" dedi ve tartışma başladı.
Hakikaten Danıştay öyle bir karar verdi ki, Türklüğe alerjisi olanlar iyot gibi ortaya çıktılar. 
Neymiş efendim içinde faşizm barındırıyormuş. Bak sen şu işe! Türkiye'de yaşayıp Türk'üm demek faşizanlık oluyormuş!
Tam bir fiyasko olan ve ağır bedeller ödediğimiz çözüm sürecine hasret çekenler, yollara döşenen bombalardan keyif alanlar, birleştirici ruhu bertaraf edip bölücülük fitnesi ekmeyi kendilerine görev kabul edenler Türkiye'nin içinden geçtiği şu zor günlerden hiç ders almamışcasına bu karara tepkilerini pervasız bir şekilde dille getirmişlerdir.
Ülkenin ismi Türkiye, milleti Türk milleti, bayrağı Türk bayrağı, tarihi Türk Tarihi, dili Türk dili, ordusu Türk Silahlı Kuvvetleri, para birimi Türk Lirası, sanatı Türk sanatı, sporu Türk sporu, ekonomisi Türk ekonomisi, sineması Türk sineması vs.(Örnekler çoğaltılabilir) Öyle ki, Milletvekilleri bile göreve başlayabilmek için "Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine and içerim" diyerek göreve başlarlar. 
Nasıl ki Fransa'da yurttaşlığın adı Fransız, İngiltere'de İngiliz, Rusya'da Rus ise Türkiye'de de Türk vatandaşlığıdır ve Anayasamızın 66. Maddesiyle sabittir! 
Her şeyi Türk olan bu ülkede Öğrenci Andı'ndaki "Türk'üm" kelimesinden rahatsızlık duyanlar yarın öbür gün bunlardan da şikayet ederlerse bu işin sonu nereye varacaktır?
Cumhuriyetin bânisi, Türk Milleti'nin hâdimi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk bile Gençliğe Hitabe'sinde "Ey Türk Gençliği! Birinci vazifen, Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyeti'ni, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir." derken, sanki bölücü örgütlerden, F tiplerinden emir almışcasına Türklüğe saldıranlar ne amaçlamakta ve nereye varmak istemektedirler?
Hele hele bir tane program sunucusu var ki, daha olayın vahametini anlayamamış ancak fazla reyting uğruna ekranlarda Öğrenci Andı'na faşizan dedikten sonra o meşhur repliğiyle "verrrrr mehteri" diyor!
Bre densiz! Be hey ahmak! Sen bilmez misin o arka fonda verdiğin mehter bile "Türk Milleti, Türk Milleti, aşk ile sev milliyeti!" diyerek vurur!
Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2018, 16:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
erdal özen
erdal özen - 10 ay Önce

ağzına yüreğine kalemine sağlık abi

SIRADAKİ HABER