MUHTARLIK HİZMET İŞİDİR

MUHTARLIK HİZMET İŞİDİR

MUHTARLIK HİZMET İŞİDİR

 HÜSEYİN BİLEK:

MUHTARLIK HİZMET İŞİDİR

İçinde Eyüpsultan  türbesi, Eyüpsultan mezarlığı gibi Eyüpsultan ilçesinin değerlerini  barındıran Merkez Mahallesinde bu dönem Muhtarlık seçimleri kıran kırana geçiyor.Geçtiğiniz aylarda görev başında vefat eden Muhtar İzzet Özkan’ın bu dönem  koltuğuna kimin dolduracağı ise merak konusu oldu.

Eyüpsultan Merkez mahallesi muhtar adayları içinde  en iddialı isim ise  40 yıldır aynı mahalle de ikamet eden Hüseyin Bilek,geçtiğimiz günlerde Eflatun medya’ya konuşan Bilek, “Eyüpsultan merkez mahallesine muhtar adayı oldugunu açıkladı”

Eyüpsultan Merkez  mahallesinde 40 yıldır   ikamet ettiğini belirten   Hüseyin  Bilek,  Merkez mahallesine  muhtar  seçildikten  sonra yapacağı projeleri  ve  hedeflerini Eflatun medyaya  değerlendirdi.

Eyüpsultan  Merkez  mahallesinde  uzun süredir Esnaflık  yapan  Hüseyin Bilek Mahalelinin ortak  konsensüsüyle  ve  ortak  tavrıyla aday  oldugunu  belirterek Mahalelilerin    bu  tavrına  kayıtsız  kalmazdım dedi.

 Hüseyin Bilek,  Merkez  mahallesi Muhtar adaylığı sürecini hedef ve projelerini gazetemize  anlatı.

Bir dönem siyaset ile de uğraştım tecrübe sahibiyiz bu tecrübelerimi mahalleme  taşımak  istiyorum

Muhtarlık bir çok kişi hafife alır sadece ikamet kağıdı  verilen yer gibi  görürür ama öyle bir yer değildir .

“Muhtarlık gönüllü kamu hizmetidir, Muhtar, mahalleyi iyi bilmeli iyi tanımalıdır zengini fakiri de tanımalı mahallesine  hakim olmalıdır” dedi.

Hüseyin Bilek, “Eğer muhtar olarak seçilirsem  üzerinde durdugum tek şey uyuşturucu ile   mücadele etmek istiyorum.Bunun için muhtar oldugumda uyuşturcu  belası ile ilğili proje  geliştireceğim

 Allah  nasip ederse muhtar olursam muhtarlık  bünyesinde  semt sakinleriye  birlikte uyuşturucuyla mücadele  gönüllüler birimi kuracağız.

Bu birimi kurarken  Kaymakamlığımız  kamu kurum ve  kuruluşlarıyla istişare yaprak ilçe  millli eğitim müdürü, okullarımızla elimizin uzacağı herkes ile birlikte hareket etmek istiyoruz.

Ayrıca okullarımızda uyuşturucu ile mücade etmek için  gönüllü  gözetmenler  düşünüyoruz  .

Mahallelerinin Merkezde olmasına ragmen gerekli hizmeti almadığınıda ifade eden Muhtar adayı Hüseyin Bilek,  “Adı  merkez ama hizmet alamıyor bir çok eksiklerimiz var. Onun içinde seçildiğim taktirde  vakıf olduğum sorunları çözüm noktasında gerekli yerlerle hep iletişim halinde olacağım.

Muhtar mahallesinde itici  bir  güç olursa  hizmetlerden faydalanır. Ben makamda oturmayacağım   dolaşan gezen dert dinleyen sorun çözen  bir  muhtar olacağım.

 24 saat mahallelimin emrinde bulunacağım onun içinde  alo muhtarım hattı kuracağım”

Son olarak Muhtar aday Hüseyin Bilek .”Bir çok önemli kurum  mahallemizde yer  alıyor  Eyüp lisesi ,Devlet Hastanesi,Piyyer loti tepesi ,Eyüp sultan cami Eyüp mezarlığı,gibi tarihi ve turist yerler mahallemiz sınrılarındadır.Ve bu arada şunuda belirteğim en büyük övünç kaynağımız  Eyüp sultan türbenin sınırlarımız içinde olmasıdır.

Ben Hiçbir kurum  kurluşun cemaatin adayı değilim,  ben  mahallelimin  adayıyım 40 yıldır aynı mahllede yaşıyorum. Acısıyıla  tatlısıyla hayatı  birlikte paylaşıyoruz her siyasi  görüşte arkadaşlarımız  var .Hiç bir siyasi  oluşumla birlikte değiliz.Allah nasip ederseseçilirsem  ben ,örnek  muhtar olacak bilğiye  birikime tecrübeye sahibim merkez mahallesini  örnek mahalle yapcağım.

 Bunu tabiki tek  başınıma  yapmaycağım mahalleli dostlarımız arkadaşalarımızla birlikte  yapacağım.

Aslında Muhtar gönülü kamu hizmeti yapar   bir tarafıyla da  doğal belediye  meclis üyesidir.Muhtar mahallenin lokomotifidir.

dir”Dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 22:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER