MUHTAR OLMAK İÇİN,MUHTAR OLUNMAZ

Eyüpsultan Düğmeciler mahallesi muhtar adayı Süleyman Özcan muhtar adaylığı sürecini Eflatun Habere değerlendirdi.Sözlerine kendini tanıtarak başlayan özcan 1979 Samsun Çarşamba doğumlu olduğunu belirterek,sözlerini şöyle sürdürdü,”Uzun yıllardır mahallemde Esnaflık yaptım şuanda gayrimenkul üzerine iş yerim var.Aday olmadan önce siyaset ile uğraştım mahalle teşkilatlarında görev aldım sonra mahalle başkanlığı yaptım.

MUHTAR OLMAK İÇİN,MUHTAR OLUNMAZDÜĞMECİLER MAHALLESİ MUHTAR ADAYI SÜLEYMAN ÖZCAN:

MUHTAR OLMAK İÇİN,MUHTAR OLUNMAZ

 

Eyüpsultan Düğmeciler mahallesi  muhtar adayı Süleyman Özcan muhtar adaylığı sürecini  Eflatun Habere değerlendirdi.Sözlerine kendini tanıtarak başlayan özcan 1979 Samsun Çarşamba doğumlu olduğunu belirterek,sözlerini şöyle sürdürdü,”Uzun yıllardır mahallemde Esnaflık yaptım şunda gayrimenkul üzerine iş yerim var.Aday olmadan önce siyaset ile uğraştım mahalle teşkilatlarında görev aldım sonra mahalle başkanlığı yaptım.

2014 yerel seçimlerde belediye meclis üyesi adayı oldum ve yedek meclis üyesi seçildim.Bir önceki dönemde ilçe yönetim kurulu üyesi oldum”.

Genç ve dinamik yapısıyla dikkat ceken Özcan, “Yaşadığımız ve  doyduğumuz yer olan mahallemize hizmet  etmek için bu yola  girdik. İnşallah hakkımızda hayırlısı olur” dedi.

BİZ İNSAN ODAKLIYIZ

 

Düğmeciler mahallesi muhtar adayı Süleyman Özcan, “Adaylığıma mahallemizdeki komşularımızdan çok  müthiş bir tevehcühü oluştu diyerek,

"Biz hiç bir siyasi parti ayırt etmeksizin çalıştık ve daha önceki siyasi görevlerimizi iyi yapmışız ki bu tevecüh oluşmuş diye düşünüyorum.Biz burada komşu odaklı bakıyoruz Siyasi hayatımda  hep komşu odaklı baktım,yine komşu odaklı bakacağım herkesin siyasi düşüncesine saygılıyım biz komşuluk mantığıyla gideceğiz.Memleketi dini ,dili ,inancı  bizi ilğilendirmez biz insan odaklıyız.”dedi.

Süleyman Özcan,Tarafsız olması gereği siyasi partisindeki görevlerinden'de ayrıldığını dile getirerek ,”Görev aldığım patimin ilçe yönetim kurulu üyeliğinden istifa ettim.   Muhtarlık tarafsızlığı gerektirir, ama siyasi görüşü olmayan da yoktur .Bizim kimliğimiz ortada bizi herkes bilir,biz insan biriktirmişiz bu gösterilen tevehcüde görüyorum.Onun için önümüzdeki dönem mahallemde  muhtar adayı oldum.Nasip olursa mahalleme hizmet etmek istiyorum.

Genç aday mahallesinin demografik yapısıyla ilğili de bilği vererek şu ifadeleri kulandı.Düğmeciler 18 bin nufusu 13 bin  seçmeni olan bir mahalle. ilk sıralarda İstanbul nufusuna kayıtlı olanlar var buna balkan göçmenleri dahil sonra Samsun, Kastamonu,Giresun,Rize,Tokat'lar var ve  sırasıyla diğer iller geliyor,”

 

KOMŞULUK KÜLTÜRÜNÜ TEKRAR DİRİLTECEĞİM

 

Mahallelerinin merkezde olduğu için köklü sorunlarının olmadığına vurgu yapan Özcan, “Hani derle ya ununu ellemiş eleğini asmış diye Mahallemiz merkezde olduğu için köklü sorunları yok, ama yine de  bir kaç soruna dikkat çekmek istiyorum örneğin imar sorunu var . İmarlar çok düşük % 40 imar veriliyor, Bu sorunun çözülmesi için öncülük yapcağım.

 

Son olarak mahallesi için bir çok projesi olduğunu hatırlatan Süleyman Özcan, “27 tane net projem var.Ben  etkin sosyal muhtarlık dönemini  başlatacağım Muhtarlık direk Cumhurbaşknımıza bağlı önemli bir  kurumdur.

Ben Komşu odaklı çalışmalar içinde olacağım.Ölmüş olan kültürümüz diriltmek istiyoruz.Komşuluk Kültürünü  komşuları kaynaştırmak istiyorum.Yani muhtar  olmak için muhtar olmacağım, yerinde oturan biri hiç olmayacağım.Klasik  muhtar profili dışında, hareket eden ve çözüm ürereten muhtar olacağım”dedi.

 

.

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2018, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER