Minibüsler Çözüm mü düğüm mü?

Minibüsler Çözüm mü düğüm mü?
 Alibeyköy'den Eyüp'e gelen trafik sabahları kilit noktasına gelirken, Gaziosmanpaşa'ya çıkan İslambey Caddesi'nin Özellikle Kasım Çavuş Camii önünde hem sabah hem de akşamları yoğun bir trafik sıkışıklığı yaşanıyor. 
 
Şehir içi toplu taşıma yükünün  büyük bir kısmını çeken hatlı minibüsler aynı zamanda trafik tıkanıklığının da en önemli sebeplerinden birini oluşturuyor. Özellikle Fahri Korutürk Caddesi'nin İslambey tarafı çıkışında, Kasım Çavuş Camii önünde yolcu bekleyen minibüsler Gaziosmanpaşa'ya  çıkan trafiği olumsuz yönde etkiliyor ve trafiğin tıkanmasına neden oluyor. 
 
Minibüsçüler burada yolcu beklerken, sıkışan trafikte duran araçların çaldığı klakson sesi çevreye büyük bir rahatsızlık veriyor. Vatandaşlar minibüslerin bu noktada bekleme yapmalarını istemezlerken, minibüs esnafı da bu noktada yolcuların beklediğini, yolcu almak için durduklarını, buranın adeta bir durak haline geldiğini söylüyorlar. 
 
Konuyla ilgili olarak görüşlerini aldığımız  vatandaşlar ise , minibüsün bekleme yaptığı noktada sürekli bir zabıta aracının ya da motorsikletinin bulunduğunu belirterek, o zaman burada uygun bir durak tespit edilsin, burada bekleyen zabıta vatandaşları oraya yönlendirsin. Hem trafik tıkanmaz, hem de vatandaşlar rahatsız olmaz" diye konuştular.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER