Meclisi Başkan Aydın Yönetti!

Meclisi Başkan Aydın Yönetti!
Meclis toplantısını kısa bir konuşmayla açan Başkan Aydın, Karadolap Mahallesi'nde asfaltlama yapan iş makinasının yakıldığını söyleyerek, " Bunların manipülatif davranışlar olduğunu düşünüyoruz. Bu tahriklere kapılmayacağımızı buradan ifade ediyorum. Hizmetlerimiz artarak devam edecektir" dedi. 
 
Başkan Aydın'ın oturumu açmasının ardından gündem dışı konuşmalar yapıldı. Bu konuşmalarda CHP grubu İBB'nin Eyüp ile ilgili çalışmalalına Eyüp Belediyesi'nin de müdahil olmasını istedi.
 
Gündem dışı yapılan diğer konuşmalarda CHP grubundan Türk kadınına seçme ve seçilme hakıının verilmesinin 81. yıl dönümü ile ilgili bir konuşma ile Tahir Elci'nin öldürülmesi ve gazeteciler  Can Dündar ile Erdem Gül'ün tutuklanmaları üzerine bir konuşma daha yapıldı. 
 
CHP'nin bu görüşlerine AK Parti sıralarından Ahmet Turan Koçer'den cevap geldi. 
 
Daha sonra gündem maddeleri oylanarak, ilgili komisyonlara gönderilmesine oy birliği ile karar verildi. 
Bu arada Muhtarların, gazi ve şehit yakınlarının Esbaş Sosyal Tesislerinden yüzde 20 indirimli yararlanmalarına ve belediyeye ait otoparklara 8 saate kadar ücret ödememelerine ilişkin teklif de görüşülmek üzere ilgili komisyona gönderildi.
 
Bu arada CHP Meclis Üyesi Murat Çelik bir yazılı önerge verdi. Çelik'in verdiği yazılı önergenin Meclis'e okunmaması dikkat çekiciydi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER