Mahalleyi fareler bastı!

Mahalleyi fareler bastı!

Mahalleyi fareler bastı!
Eyüp Belediyesi'ne bağlı ekipler, yaklaşık bir yıl önce baskın yaptıkları, hayvansever Rafet T.'ye ait olan eve tekrar baskın yaptılar.

Evinde çok sayıda hayvan beslediği ve evden kötü kokuların geldiğini iddia eden komşuları tarafından şikayet edilen Rafet T. evinin bahçe kapısını açıp ekipleri içeri almadı. Bahçesinde bulunan bazı naylon ve karton kutuları, çöp aracına atan Rafet T.'ye yardım etmek için gelen Gültekin Yıldırım isimli bir başka hayvansever ekiplerle görüşerek, çevrenin ve evin temizleneceğinin sözünü vererek süre istedi. Konuyla ilgili olarak zabıt tutan belediye görevlileri gerekli süreyi verdiler.


Gazetemize açıklama yapan bazı mahalleliler, " Tamam, hepimiz hayvanları seviyoruz ama, amca burada sadece kedi ve köpekleri değil, fareleri de besliyor. Mahalleyi fareler bastı. İnanın kediler kadar büyük fareler dolaşıyor. Hayvanları severken insanları rahatsız etmeyelim. Günü geçmiş, kokmuş, küflenmiş et ürünlerini toplayıp, hayvanlara veriyor. Bu da çevrede büyük bir kokuya ve farelere sebep oluyor" diye konuştular.
Bazı vatandaşlar ise Rafet T. ile tartışıp beslediği bir köpeğin çocuklara saldırdığını iddia ettiler. Bunu reddeden hayvanseverler, köpeğin evin bahçesinde tutacaklarına söz verdiler. 


YORUM EKLE
banner120
SIRADAKİ HABER