banner115

Kosgeb eğitimi GİV'de veriliyor!

Kosgeb eğitimi GİV'de veriliyor!

Kosgeb eğitimi GİV'de veriliyor!
Merkezi Eyüpsultan'da bulunan Girişimci İşadamları Vakfı, gazetemizi ziyaret ederek imtiyaz sahibi Mustafa Karadağ ile görüştüler. 


Girişimci İşadramları Vakfı'ndan Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Horasan ile Kurumsal İletişim Yöneticisi Serdar Üstündağ sorularımızı yanıtladılar. Özellikle Kosgeb konusunda girişimcilerin mutlaka kendilerine başvurarak, 4 günlük kısa bir eğitim almaları gerektiğini vurgulayan Vakıf Genel Sekreter Yardımcısı Hüseyin Horasan şunları kaydetti: 
"Girişimci İşadamları Vakfı 1996 yılında kuruldu. Amacı, girişimcilere destek vermek. Girişimcilere destek vermek için Kosgeb eğitimleri düzenleniyor. Bu eğitimi almak önşart. Girişimciler, bu eğitimi aldıktan sonra 50 bin lira hibe, 100 bin lira da faizsiz destek alma hakkı kazanabiliyorlar. 
Bunun dışında üyelerimize yaptığımız faaliyetler var. Her ay girişimci buluşmaları yapıyoruz. Siyaset, ekonomi veya farklı alanlarda konuşmacılar getirip, vakfımızda ağırlıyoruz. Bu sene Ümit Pehlivan, Bilal Erdoğan geldiler. Üyelerimizle tecrübe paylaşımları yapıyorlar. Bu paylaşımlar büyük bir tecrübe oluyor. Bunun dışında yurt dışı fuar organizasyonlarımız var. Mesela geçen ocak ayında üyelerimizle birlikte Katar'a gittik. Bu fuarda stant açan üyelerimiz de vardı, ziyaretçi olarak giden üyelerimiz de vardı. Bu fuar sonunda Katar'la 1 milyon dolarlık bir ticaret potansiyeli oluşturduk. En çok emlak firmaları gitti. Çünkü Katarlılar'ın emlağa kerşı bir yakınlıkları var.
Bunların dışında yılda bir defa Girişimci Ödülleri töreni ve iftar programımız oluyor. Bu sene ikisi bir arada oldu. Bunlar iki ayrı organizasyordu ama Bilal Bey'in programı dolayısıyla aynı ana denk geldi. Girişimcilik ödül törenine bu sene yaklaşık 500 başvuru oldu. Bu başvuruların arasında ilk 3'e girenlere para ödülü veriyoruz. 
Bir de proje fikir vardı. Mesela benim bir projem var ama param yok diyen insanlar vardı. Bunlara da para ödülü verdik. Biz bu tür projelere şöyle destek veriyoruz. Vakfımıza üye işadamlarımız bu projelerle ilgilenirlerse onları tanıştırıyoruz. Çünkü bizim direk destek sağlamamız mümkün değil. Yaptığımız faaliyetler bu çerçeve içerisinde. Ancak ilerleyen zamanlarda yenileri de eklenecek.  Gebze ve Konya'da 2 şubemiz var. Toplam üye sayımız 600'e yakın. Bu sene üye sayımızı 10'a çıkartmayı planlıyoruz. Vakfımıza üye olmak isteyenlerin mutlaka iş adamı olmaları gerekmiyor. Bireysel üye olmak isteyenler de olabiliyorlar" 
Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 19:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118