banner115

Köklü bir geçmişten, aydınlık bir geleceğe!

Köklü bir geçmişten, aydınlık bir geleceğe!

Köklü bir geçmişten, aydınlık bir geleceğe!
Eyüp Alibeyköy'de bulunan Eyüp Bil Temel Lisesi Müdürü İbrahim Oktugan Eflatun Medya'ya okulunu tanıttı.
"Okulumuz Alibeyköy'de bulunan Atmaca AVM'nin 3-4'üncü katında bulunmaktadır. Konum olarak çok basit bir yerdeyiz. Alibeyköy Polis Karakolu'nun yanında, Biz Cevahir AVM'nin tam karşısındayız. Ulaşımı son derece basit bir yerdeyiz. 
Mİlli Eğitim Bakanlığı eski dersanelerden şartları uygun olanlara temel liseye dönüşme izni verdi. Biz de bu şartlara uyduğumuz için, 2 yıl önce  2015- 2016 eğitim yılında açıldık. Okulumuzun sahibi Bayram Kar'dır. Okulumuzda 21 derslik var. 2 bin 100 metrekare alanda kurulu ve 223 öğrenci mevcudumuz bulunmakta. 1'i müdür 26 öğretmen kadromuz var. Bu yıl 51 öğrenci mezun ettik. 
Öğrencilerimiz tamamen devlet okullarından bizi tercih ederek naklen gelen öğrencilerden oluşmaktadır. 9-10-11 ve 12. sınıflarımızda 4'er şube olmak üzere eğitim ve öğretim faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütmekteyiz. 
Geçen yıl 25 mezun verdik, bu 25 mezun öğrencimizin 17 tanesi üniversitede istedikleri bölüme yerleştiler. Bu yıl mezun ettiğimiz 51 öğrencimiz de LYS sınavına girmektedirler. 
Okulumuz özel okul statüsündedir. Ancak bursluluk sistemi ile başarılı öğrencilere ve bunun yanında mali yönden desteklenmesi gereken öğrencilere belli oranlarda burs uygulayarak özel fiyatlandırma yapıyoruz. Okulumuz 09:00 - 17:00 saatleri arasında eğitim yapmakta. Öğrencilerimiz Alibeyköy merkezli olmak üzere, Eyüp, Gaziosmanpaşa, Kemerburgaz ve çevresinden gelmekte. Önemli bir diğer konumuzda her gün 2 saat etüt uygulaması yapıyoruz. Etütleri stajyer öğretmenler değil, bizzat ders öğretmenleri vermektedir. 
Okulumuzda bütün derslikler son derece aydınlıktır. Laboratuvarlarımız, spor salonumuz, görsel sanatlar dersliğimiz vardır. 
Çocuğunun iyi bir eğitim almasını ve üniversitede istediği bir bölüme girmesini istiyorsanız Eyüp BİL Temel Lisesi tam sizin aradığınız okuldur. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner118