KAR KIŞ DEMEDEN HİZMETE DEVAM

KAR KIŞ DEMEDEN HİZMETE DEVAM

KAR KIŞ DEMEDEN HİZMETE  DEVAM

KAR KIŞ DEMEDEN HİZMETE  DEVAM

Eyüpsultan Belediye Başkanı Remzi Aydın'ın 
göreve gelmesiyle kurulan Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü “sosyal belediyecilik” politikasıyla hayatlara dokunmaya devam ediyor.

Eyüpsultan ilçesi dâhilinde ikamet eden yardım ve desteğe muhtaç tüm vatandaşlara gerekli sosyal destek, sosyal hizmet, eğitim yardımı, gıda ve yakacak yardımı gibi diğer sosyal yardım ve faaliyetlerin daha etkili, verimli ve ekonomik biçimde yürütülmesini ve sosyal belediyecilikte sürekli iyileştirmeyi odak alan Eyüpsultan Belediyesi yapılan faaliyetlerle vatandaşların memnuniyetini kazanıyor.

SON BEŞ YILDA 270 BİN AİLEYE YARDIM EDİLDİ

Eyüpsultan Belediyesi yardıma ihtiyacı olan herkese kucak açmaya devam ediyor. Sosyal alanda yürütülen çalışmalar arasında yer alan evde bakım desteği sayesinde yaşlılar, hizmeti evlerinde alabiliyorlar.

Özellikle engelli, fakir ve muhtaç vatandaşların evlerinde hemşirelik hizmeti, doktor muayenesi, hasta nakil ambulans hizmeti sunuluyor. Aynı zamanda 112 yaşlı hastaya evlerinde kuaförlük hizmeti veriliyor.

Yine gençlerinde ön planda tutulduğu sosyal yardımlarda şimdiye kadar 133 bin 663 öğrenciye kırtasiye desteği verildi.

18 bin 739 lise son sınıf öğrencisine burs desteği sağlandı.

AŞ” SIZ KİMSE KALMAYACAK

Temel ihtiyaçlar arasında yer alan gıda yardımı sayesinde Eyüpsultan'da kimse aşsız kalmıyor.

Şimdiye kadar 93 bin ihtiyaç sahibine yardım kolisi ulaştırıldı. Bunun yanında evde sıcak yemek desteği sayesinde 349 kişiye yemek götürüldü.

Sıcak yemeğin yanında yuvaların da sıcaklığını düşünen Eyüpsultan Belediyesi ihtiyaç sahiplerine 8 bin 270 ton kömür yardımında bulundu.

EŞYASIZ EV KALMIYOR

2017 yılından bu yana yeni eşya yardımına başlayan Eyüpsultan Belediyesi 379 aileye sıfır eşya desteği sağlayarak yuvaların şenlenmesine vesile oldu. Sıfır eşyalar arasında buzdolabı, çamaşır makinesi, fırın, ocak, baza ve yatak bulunuyor.

23 BİN 429 KİŞİYE GİYSİ YARDIMI

Özellikle soğuk kış günlerinde Eyüpsultan'da kimse üşümüyor. Eyüpsultan'da bulunan Şefkat eli mağazası ihtiyaç sahiplerini ısıtmaya devam ediyor.

Son beş yılda yapılan yardımlarda 23 Bin 429 kişi 345 bin parça giysi yardımından istifade etti. 10 bin aile hiçbir ücret ödemeden giysi sahibi oldu.

4 BİN 364 ÇOCUK SÜNNET ETTİRİLDİ

Eyüpsultanlı çocukların hijyenik ortamlarda sağlıklı bir şekilde sünnet olmasını sağlayan sosyal destek hizmetleri müdürlüğü şimdiye kadar 4 bin 364 çocuğun sünnet ihtiyacını giderdi.

Aynı zamanda hamileleri de unutmayan sosyal devlet anlayışı, yardıma muhtaç 303 hamile kadının da doğum masraflarını karşıladı.

SOSYAL DESTEK MODELLERİMİZ NELER?

-Gıda

-Yakacak

-Giyim

-Eşya

-Evde Sıcak Yemek

-Kişisel Bakım Kuaförlük

-Doğum

-Market Kartı

-Nakit

-Sünnet

-Kırtasiye

-Eğitime Katkı Desteği yapılan yardımlar arasında yer alıyor.

SOSYAL DESTEKTEN NASIL YARARLANILIR?

Öncelikle vatandaşların başvuru yapması gerekiyor. Daha sonra sosyal destek görevlileri tarafından ihtiyaca göre alan taraması yapılıyor. Yapılan araştırmalar sonucunda ihtiyaç sahipleri belirlenerek kayıt altına alınıyor. Tespit edilen vatandaşlar rutin aralıklarla kontrol ediliyor.

Sonrasında paydaş devlet ve kamu kurumları ile koordinasyon sağlanarak vatandaşların ihtiyaçlarına karşılık veriliyor.

HİZMET VE YARDIMLAR İÇİN NASIL TALEPTE BULUNULUR?

En uygun sosyal destek hizmet modellerinin belirlenip ihtiyaçların giderilmesi için, Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü'nün Alibeyköy'de bulunan SED (Sosyal Ekonomik Destek) Birimine başvuru yaparak kayıt olunuyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER