İmamoğlu Eyüpsultan'da İftar Yaptı...

Eyüpsultan'da bir ailenin iftar sofrasına konuk oldu.

İmamoğlu Eyüpsultan'da İftar Yaptı...
CHP İBB Başkan Adayı İmamoğlu, "YSK'nin kararı benim zihnimde ve gönlümde yok hükmündedir. Ben İstanbul'u İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak geziyorum." dedi.

YSK'nın İstanbul seçimini yenileme kararı sonrası mazbatası iptal edilen Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan'da bir ailenin iftar sofrasına konuk oldu. İftar çıkışı kendisini bekleyen basın mensuplarına konuşan İmamoğlu, "Sahalara ne zaman ineceksiniz" şeklindeki soruya "Her gün programım var. Sahadayım. YSK'nın kararı benim zihnimde ve gönlümde yok hükmündedir. Ben İstanbul'u İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olarak geziyorum." dedi.

Ekrem İmamoğlu, Eyüpsultan Çırçır Mahallesi'nde ikamet eden Kandil ailesine iftar için misafirliğe gitti. Meltem-Ahmet Kandil çifti, İmamoğlu'nu kızları Eda (17), Elif (12) ve oğulları Eymen (2) ile birlikte ağırladı. İmamoğlu'na mahalleli yoğun ilgi gösterdi.
"Ramazan ayı ülkemize bereket getirsin"
Ekrem İmamoğlu, çıkışta kendisini bekleyen basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
İmamoğlu, “Ramazan ayındayız, bu akşam Eyüpsultan'da güzel bir iftar sofrasına misafir olduk. Ailemize teşekkür ediyoruz. Sofrada Erzurum'dan yemeğimiz vardı, Kars'tan yemeğimiz vardı, Kırklareli'nden yemeğimiz, tatlımız vardı. Allah lezzetimizi bozmasın. Ramazan ayı ülkemize bereket getirsin." Şeklinde konuştu.
Cumhuriyet Halk Partisi'nin başlatmış olduğu bağış kampanyası ile ilgili olarak İmamoğlu, "İnsanlar ilgi gösteriyor. Bu kanuna uygun bir şekilde. Böyle bir süreç olabilir. Neticede böyle bir seçim takvimi yoktu. Partimizin takdiri." Açıklamalarında bulunarak destek olan vatandaşlara teşekkür etti
Güncelleme Tarihi: 10 Mayıs 2019, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER