İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ADEF'i ziyaret etti!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ADEF'i ziyaret etti!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ADEF'i ziyaret etti!
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 24 Haziran seçimleri çerçevesinde, merkezi Alibeyköy'de bulunan Amasya Dernenekler Federasyonu'na bir ziyarette bulundu. Kısa Adı ADEF olan Amasya Dernekler Federasyonu'nda vatandaşlarla biraraya gelen Bakan Soylu yaptığı konuşmada önemli konulara değindi.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun ADEF'i ziyaretinde ev sahipliğini ADEF Genel Başkanı Saim Diken yapırken, ziyarete Ak Parti Eyüpsultan İlçe SKM Başkanı Yücel Erence, Eyüp Kulüpler Birliği Başkanı Metin Çırpan, Akşemsettin Mahallesi Muhtarı Hakan Demir, STK Temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar. 


İlk konuşmayı yapan ADEF Genel Başkanı Saim Diken, Bakan Soylu'ya hoşgeldiniz derken, ADEF hakkında kısa bilgiler de verdi. Amasyalı bir milletvekili ve Amasyalı bir belediye başkanı olması için Bakan Soylu'nun desteklerini de isteyen Başkan Diken, Bakan Soylu'nun fahri Amasya hemşerisi olmasını istediklerini de vurguladı. 


Daha sonra mikrafona gelen Bakan Soylu'da, seçim atmosferinin hissedildiği önemli konulara değinen bir konuşma yaptı. Bakan Soylu konuşmasında; "Amasya'nın şehzadelere öğretmenlik yapan bir şehir olduğunu ve Türkiye için Amasyalıların çok fedakarlık yaptığını söyledi.
Bu programın 24 Haziran seçimleri öncesi yaptığı son çalışma olduğunu dile getiren Soylu, bu süreçte çok yoğun bir kampanya dönemi geçirdiklerini anlattı.


Konuşmanın ardından Bakan Soylu'ya, ADEF Genel Başkanı Saim Diken "Fahri Hemşerilik Plaketi" sundu.
Davet edilmesi üzerine Bakan Soylu, Mustafa Aksoy'un evinde çay içti. Soylu daha sonra Alibeyköy'de seçim otobüsü üzerinde vatandaşları selamladı ve çocuklara oyuncak verdi.
Soylu, AK Parti Karadolap Seçim İrtibat Bürosu'nu ziyaretinde, kapı önünde yapılan duaya iştirak etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER